У Мінфіні спрогнозували терміни отримання 600 млн євро допомоги від ЄС

Поділитися
У Мінфіні спрогнозували терміни отримання 600 млн євро допомоги від ЄС З урахуванням відсутності суттєвого прогресу в переговорах з МВФ гроші ЄС дуже важливі для України © pixabay/quincecreative
Перший транш допомоги ЄС Україна отримала в грудні минулого року.

Україна розраховує отримати 600 млн євро допомоги від Євросоюзу в вересні. Це буде другий транш, перші 600 млн євро ЄС надав Україні в грудні 2020 року, повідомили в Міністерстві фінансів.

«Уряд України і Міністерство фінансів роблять все можливе для виконання умов програми і отримання другого траншу від ЄС у вересні 2021», - заявив очільник Мінфіну Сергій Марченко у вівторок, 27 квітня, в ході розмови з Катаріною Матерновою, керівницею Групи Єврокомісії з підтримки України, заступницею голови Генерального директорату з питань політики сусідства і переговорів щодо розширення ЄС.

Для отримання цих грошей Україна має виконати ряд умов. Йдеться про продовження реформування управління державного управління фінансами, забезпечення належного урядування та верховенства права, поліпшення бізнес-клімату, секторальні реформи і держпідприємства.

Співрозмовники також обговорили подальшу співпрацю для формування і впровадження Стратегії управління державними фінансами (СУДФ) на 2021-2025 роки, розвиток програми управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), а також створення Бюро економічної безпеки і продовження співпраці з МВФ.

За словами Марченка, за два роки реалізації EU4PFM Україна продемонструвала прогрес у реформуванні законодавства та інститутів у податковій і митній сферах, розвитку IT-систем і загальної координації СУДФ, інституціональному розвитку і модернізації системи управління людськими ресурсами Мінфіну і Рахункової палати.

Міністр подякував європейським партнерам за співпрацю в рамках програми EU4PFM. Відзначивши, що цей проект є найбільшим як за охопленням напрямків реформи, так і за обсягом підтримки.

В Офісі президента розраховують до вересня отримати 2 млрд доларів від МВФ. Якщо траншу не буде, то не виключене скорочення видаткової частини держбюджету.

Тим часом Мінфін продовжує використовувати єврооблігації в якості інструменту залучення коштів до бюджету. Анонсовано випуск чергової партії євробондів на 1,25 млрд доларів із погашенням у 2019 році і прибутковістю 6,875% річних. Якби уряд виконав діючу програму співпраці з МВФ, то кошти можна було б залучити під 1,5-2% річних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі