У Мінфіні розповіли, що дозволяє погашати держборг України

Поділитися
У Мінфіні розповіли, що дозволяє погашати держборг України © DT.UA
Поточний рік є піковий щодо виплат і погашення держборгу.

У першому кварталі 2019 року всі видатки державного бюджету профінансовано своєчасно і в повному обсязі. Про це заявляють у Міністерстві фінансів України. При цьому в Мінфіні вказують на складність внутрішніх політичних процесів, що негативно впливають на можливість позичати кошти на міжнародному ринку капіталу, невиконання двох умов отримання макрофінансової допомоги: прийняття законопроектів №7473 від 29.12.2017 року та № 9417 від 19.12.2018, а також на затримку великої приватизації.

У міністерстві нагадали, що планові платежі з погашення та обслуговування держборгу на 2019 рік передбачені в обсязі 458 млрд грн, порівняно з середнім показником за 2015-2018 роки в сумі 236 млрд грн (без урахування реструктуризації і репрофайлингу).

У першому кварталі Мінфін щомісячно витрачав в середньому 42 млрд грн на погашення та обслуговування держборгу.

Мінфін заявляє, що успішне обслуговування держборгу стало можливим, зокрема, завдяки:

- активному розвитку ринку ОВДП. За перший квартал державні внутрішні запозичення у гривні становили 57,3 млрд грн, а в іноземній валюті - 30 млрд грн;

- залучення кредиту в розмірі 529 млн євро під гарантію Міжнародного банку реконструкції і розвитку;

- дорозміщенню 10-літніх єврооблігацій з терміном погашення 1 листопада 2028 року на $ 350 млн.

За підсумками першого кварталу Мінфін залучив 112,9 млрд грн запозичень і сплатив 125,6 млрд грн за держборгом. На кінець кварталу за оперативними даними держборг за підсумками кварталу зменшився на 900 млн грн - до 1 трлн 859 млрд 400 млн грн.

У Мінфіні також зазначили зменшення частки боргу до ВВП. На кінець 2018 року співвідношення склало 52,3% замість прогнозованих 62%.

Як повідомлялося, в лютому поточного року держборг скоротився на 0,02% - до $ 78,24 млрд у порівнянні з попереднім місяцем. Україні належить виплатити в 2019 році по валовому зовнішньому боргу $ 15,7 млрд. У Мінфіні припустили, що Україні необхідно запозичити в 2019 році близько чотирьох мільярдів доларів.

За роки свого життя гривня девальвувала в 16 разів, споживчі ціни при цьому зросли в 15 разів, а ціни в промисловості - в 27 разів. Детальніше про боргову політику і кризи в Україні читайте в статті Сергія Корабліна "Фінансова нестабільність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі