У Мінфіні розповіли про основні завдання для реформи системи соціальних виплат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінфіні розповіли про основні завдання для реформи системи соціальних виплат Рязанцев вважає, що законопроект про соціальний инспекторат законсервує систему © torange.biz
На думку Рязанцева, в умовах величезної тіньової економіки не можна базувати систему соцзабезпечення на офіційних доходах.

Глава департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев заявляє, що для реформи системи соцвиплат потрібно в першу чергу дати відомству доступ до всієї необхідної інформації для завершення першого етапу верифікації, після чого оголосити результати та вжити заходів щодо глибинної зміни системи соціальних виплат та контролю за ними.

Про це він заявив в інтерв'ю DT.UA.

"Ми активно працюємо з Пенсійним фондом, почали співпрацювати з Фондом соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності. Пішов потік файлів від Держказначейства. На сьогодні до будь-яких грошей, які йдуть з казначейства для виплат фізособам, додається електронний реєстр, у якому вказується, що це за фізособа, яка сума і на що їй перерахована", - розповів Рязанцев.

Читайте також: Міністр з питань окупованих територій виступає проти економічної блокади Донбасу

У той же час, за його словами, не до кінця склалося співробітництво з Держслужбою зайнятості.

"Ми ще не отримали доступу до інформації про виплати інвалідам, до реєстру актів цивільного стану, до виплат у зв'язку з народженням дітей тощо. Субсидії - закрита зона, інформацію з цього приводу буквально добуваємо через державні адміністрації. Проте рухаємося досить швидким темпом. На сьогодні маємо інформацію про 15 млн 67 тис. осіб, які отримують соціальні виплати. Це майже 30% від загальної кількості здійснюваних державою соцвиплат, що становить 48,4 млн одиниць (деякі громадяни отримують до декілька виплат). Працюємо комплексно й уже бачимо тенденції щодо багатьох напрямів", - заявив Рязанцев.

Другим пунктом він назвав те, що в умовах величезної тіньової економіки не можна базувати систему соцзабезпечення на офіційних доходах.

"Сьогодні через офіційні джерела ми бачимо однаково, як людину без засобів до існування, так і того, хто їздить на новій іномарці й купує чергову квартиру, але не декларує ані копійки доходів. Натомість той, хто зареєстрував офіційно зарплату в 3 тис. грн вже "багатій" порівняно з власником іномарки і йому соцдопомога взагалі не належить. І це справедливий соцзахист?", - запитує чиновник.

На його думку, потрібен перехід до фінансово-майнового стану людини і перевірки його непрямими методами, у разі якщо вона претендує на соцдопомогу.

"Окрім того, світовий досвід говорить, що в питаннях соцдопомоги потрібно розглядати не окрему особу, а домогосподарство. Інакше у нас половина сім'ї виявляється жебракує й одержує соцдопомогу і субсидії, а інша половина не знає, куди ховати нерухомість і депозити", - заявив Рязанцев.

"По-третє, не можна допустити, щоб ВР проголосувала законопроект про соціальний інспекторат, підготовлений Мінсоцполітики. Він остаточно законсервує нинішню систему і зведе нанівець усі зусилля реформи сфери соцвиплат. Соцінспекторат має стати реальним двигуном, нехай з палицею у руках, для фальсифікаторів і корупціонерів, які присмокталися до системи соціального захисту. Ми знаємо, як це працює в цивілізованому світі, треба створити такий самий механізм і у нас. Адже одна третина всіх видатків держави - соцвиплати. Думаю, вони варті загальної уваги", - заявив Рязанцев.

Як пише в своїй статті Інна Ведернікова, перші результати верифікації соцвиплат Мінфіном дозволяють говорити про багаторічне виведення мільярдних сум з бюджету країни під маркою соціальних виплат.

"Чого тут більше - недбальства міністрів, які змінюють один одного, чи прямої зацікавленості чиновників і їхніх партійних кураторів у глобальних корупційних схемах, можна буде судити тільки за остаточними підсумками верифікації і реакції на них нового прем'єра В.Гройсмана. А також, будемо сподіватися, за висновками правоохоронних органів", - пише Ведернікова.

Нагадаємо, за словами Рязанцнва, виходячи з перших результатів верифікації соціальних виплат, яку в березні початло Міністерство фінансів, близько 60 млрд грн бюджету можуть йти на незаконні соцвиплати.

Детальніше про результати верифікації, яку проводить Мінфін, читайте у розмові Інни Ведернікової з головою департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрієм Рязанцевим "Близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі