"Ми при підготовці бюджету використовуємо ціну 40 доларів за барель, тому що ми розуміємо, що бюджет, побудований з 40 доларів за барель, адаптувати до стрес-сценарію в 30 доларів за барель можливо. Якщо брати більш високі ціни, вся економічна ситуація виявиться вразливою перед можливими шоками, що приходять з зовнішніх ринків", - цитує "Інтерфакс-АФІ" заяву посадовця на конференції агентства Fitch Ratings.
Заступник міністра вказав на те, що зниження ціни до 30 доларів за барель можливо при реалізації негативних прогнозів по світовій економіці, зокрема – у зв'язку з ризиком економічної кризи в Китаї, який зіткнувся з прискоренням відтоку капіталу.
"Якщо зростання ставок і схлопування бульбашки на ринку нерухомості відбудуться одночасно - це передумови для "жорсткої посадки" китайської економіки. Якщо справдяться такі негативні прогнози по динаміці світової економіки, то для нафтового ринку нічого хорошого не буде, в черговий раз будуть переглянуті прогнози по динаміці попиту і стресовий сценарій. Те, до чого потрібно готуватися, це близько 30 доларів за барель на найближчі кілька років", - зауважив Орєшкін.
На його думку, в найближчі три роки російському уряду доведеться продовжити роботу щодо зниження ціни нафти, що балансує російський бюджет.
"Росія стартувала з точки зору бюджетної адаптації з рівня ціни на нафту, що балансує бюджет, вище 110 доларів за барель. Зараз ми знаходимося біля позначки близько 80 доларів за барель", - уклав він.
Раніше повідомлялося, що за прогнозами російського Мінфіну доходи федерального бюджету РФ по відношенню до ВВП будуть знижуватися у наступні три роки, і досягнуть двадцятирічного мінімуму (13,3% ВВП) в 2019 році, опустившись майже до рівня 1999 року (12,8% ВВП).
При цьому, розрахунки бюджету на 2017-2019 роки зроблені виходячи з прогнозу Мінекономрозвитку, в якому ціна нафти залишається на рівні 40 доларів США за барель протягом найближчих трьох років. За словами міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, уряд буде формувати бюджет виходячи саме з цієї цифри.