У США за аналогічний період сталося падіння видобутку нафти на 460 тисяч барелів на добу. У серпні видобуток нафти в цій країні склала 8,5 млн барелів на добу.
Незважаючи на зниження цін на нафту, обсяги її видобутку продовжують зростати, хоча і меншими темпами, ніж в 2015 році, уточнюють в МЕА, а також повідомляють, що з червня 2014 року ціна нафти марки Brent впала на 59% – до 47,4 дол. за барель, а нафта WTI – на 58% – до 45 дол.
Експерти МЕА вважають, що повернення нафтового ринку до балансу попиту і пропозиції настане трохи пізніше, ніж очікувалося.
"Динаміка попиту та пропозиції мало зміниться в найближчі місяці. Пропозиція продовжить тяжіти над попитом, як мінімум, всю першу половину наступного року", – резюмували експерти МЕА.
Нагадаємо, 5 вересня Росія і Саудівська Аравія домовилися про стабілізацію ринку нафти за рахунок заморозки її видобутку. Однак дані МЕА свідчать про те, що саудити навряд чи підуть на істотне зменшення виробництва.
Як повідомлялося раніше, в ОПЕК незадоволені нинішніми цінами на нафту. В організації розраховують на ціни ближче до 60 доларів за барель.
Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозували, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель у середньостроковій перспективі.