Про це сьогодні пише The Times, нагадуючи, що через санкції і обвал світових цін на нафту, від якої гостро залежить економіка РФ, резервні фонди, покликані покрити дефіцит національного бюджету, спорожніли на дві третини за останні два роки. Згідно з даними міністерства фінансів Росії, запаси впали з 89,5 мільярдів доларів до 30,7 мільярдів.
Аналітики Вищої школи економіки в Москві передбачають, що ці запаси будуть повністю виснажені ще до кінця цього року, якщо раптом ціна на нафту раптом не почне зростати. А у російському мінфіні припускають, що гроші закінчаться наступного року.
Рівень підтримки Володимира Путіна досі високий. Однак, економічні проблеми стають реальною причиною для занепокоєння для лідера, чия популярність опирається на стабілізацію російської економіки під час його двох перших термінів на посаді президента.
В мінфіні кажуть, що 18,4% російських резервів були витрачені минулого місяця на "латання дірок" у національному бюджеті. Також національні заощадження використовувати для пом'якшення інфляції перед виборами. Чиновники закликають скоротити державні витрати, але Кремль не піде на такі дії перед виборами депутатів Держдуми, які пройдуть 18 вересня, а також до президентських виборів 2018 року, на яких Путін буде боротися за четвертий термін на посаді.
Видання зауважує, що Росія також витратила сотні мільйонів доларів на військову авантюру в Сирії, але ці гроші були взяті прямо з військового бюджету, розмір якого становить понад 60 мільярдів доларів. Окремо від резервних коштів Національний фонд добробуту сьогодні має у запасі 46,8 мільярдів доларів. Росія може використати їх в разі гострої необхідності, але аналітики вважають, що уряд не налаштований спалювати кошти, мета яких забезпечити соціальні виплати.
Аналітики кажуть, що саме тому Кремль відчайдушно намагається добитися хоч невеликого ослаблення санкцій проти російського фінансового сектору. Це дозволило б великим державним компаніями, таким як "Роснефть", повернутися на міжнародні кредитні ринки і зменшити вартість заборгованості для держави.
Тим часом, видання Bloomberg писало, що загроза дефолту Росії зменшилася до рівня 2014 року. Чим менше Москва воює проти України в Донбасі, тим менше загроз нависає над її економікою.
В червні російська економіка досягла нового "піку кризи". Падіння внутрішнього попиту в другому кварталі виявиться навіть більш серйозним, ніж у першому. При цьому стабілізація обсягів імпорту говорить про те, що розраховувати в найближчому майбутньому на імпортозаміщення вже не доводиться.