У Мінекономіки вважають небезпечним урізання витрат держбюджету

Поділитися
У Мінекономіки вважають небезпечним урізання витрат держбюджету
Якщо Мінфін вирішить скоротити витрати, закладені сьогодні у держбюджеті-2013, це несе ризик виникнення заборгованості перед комерційними підприємствами.

До розгляду питання секвестру державного бюджету необхідно підходити обережно, з огляду на ризик виникнення заборгованості держави перед комерційними підприємствами.

Таку думку висловив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта у вівторок, 10 вересня, під час "круглого столу", організованого за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"В середині вересня говорити про секвестр бюджету треба дуже обережно, враховуючи, що на сьогодні вже проведено тендери та укладено контракти. Якщо ми скорочуємо витрати, то потрібно бути обережними, щоб таке скорочення не призвело до зростання бюджетної кредиторської заборгованості, яка створює свої проблеми для економіки", - сказав він.

"Щодо скорочення бюджету - це сьогодні робити небезпечно і потрібно робити дуже обережно, тому що це може призвести до поганих наслідків", - додав він.

Як повідомлялося, у Мінфіні України вважають за доцільне розгляд питання секвестру держбюджету за підсумками вересня, якщо ситуація з надходженнями продовжить погіршуватися.

Говорячи про поточні надходження до держбюджету, Максюта констатував, що вони гірші, ніж прогнозувалося: одним з ключових факторів впливу стала цінова динаміка, яка істотно нижча урядових очікувань.

"Очевидно, річний прогноз (надходжень до бюджету - ред.) буде гіршим, ніж закладався", - сказав він.

При цьому перший заступник глави МЕРТ відзначив збитковість сформованої структури економічних джерел формування дохідної частини бюджету: здатність активно формувати додану вартість демонструють переважно підприємства торгівлі та надання фінансових послуг.

"Якщо ми хочемо отримувати доходи з сьогоднішньої структури, то ми будемо постійно мати проблеми з доходами. І будемо постійно позичати, щоб перекривати недонадходження доходів", - сказав він.

Зростання економіки України за підсумками поточного року буде нижчим за прогноз в 3,4% через спад промислового виробництва і проблеми у торгівлі з Росією, підтвердив Максюта.

"Сьогодні ситуація в промисловості ускладнилася ще й подіями на російському кордоні і заходами Росії. Все це впливає на ВВП. Позитивне зростання буде, але воно буде значно гіршим за прогноз", - сказав Максюта журналістам. !zn

Читайте також:

Через рецесію в економіці і низьку інфляцію держбюджет потребує урізання, - експерти

Понад 10% доходів українського бюджету йде на погашення відсотків за боргами

Віктор Пинзеник: В Україні зник бюджет як інструмент державної політики

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі