У Мінекономіки пояснили зниження споживчих цін у грудні

Поділитися
Ціни в грудні знизилися вперше за весь час незалежності.

У Міністерстві економіки назвали причини зниження споживчих цін у грудні 2019 року на рівні 0,2%, яке зафіксувала Державна служба статистики. Раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема найнижчий зростання склало 0,2% в 2011-2012 рр.

Нетипове зниження цін у грудні викликано: суттєвої ревальвацією гривні (тільки протягом грудня середньомісячний обмінний курс гривні до долара США зміцнився на 3,1% (це найбільше значення в помісячному вимірі протягом всього 2019 року), що створювало дефляційний вплив на внутрішні ціни (знизилися ціни на переважно імпортні товари: фрукти , одяг і взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо і масла, автомобілі та ін); зниженням ціни на природний газ для потреб населення на 11,2% (з початку року ціни знизилися на 28,7%); насичення окремих сегментів продовольчого ринку (розширення пропозиції м'яса та м'ясопродуктів, цукру, олії та ін) нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів, що дозволило зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними порівняно з попереднім місяцем (за останні два десятиліття в грудні завжди фіксувалося зростання цін на продукти харчування, менше зростання було у 2011-2012 роках, коли ціни зросли на 0,1%).

Також повідомляється, що базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнила зростання до 3,9% в порівнянні з 4,8% у листопаді) небазовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнилося зростання до 4,3% у порівнянні з 5,6% у листопаді).

Раніше повідомлялося, що зростання споживчих цін в Україні у 2019 році сповільнилося до 4,1% порівняно з 9,8% у 2018 році.

Мінекономіки розробило два сценарії щодо інфляційних очікувань на 2021-2022 роки. За базовим прогнозом інфляція очікується в 2020 році на рівні 5,5%, у 2021 році - 5,3%, в 2022 році - 5,1%. Прогноз інфляції за оптимістичним прогнозом: 5,8% в 2020 році, 5,0% у 2021 і 2022 роках.

Детальніше про економічну політику нового уряду в Україні читайте у статті Анатолій Гальчинський "Економічна політика - найслабша ланка діяльності нового уряду" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі