Збереження річної інфляції в Україні в червні 2021 року на рівні 9,5% в Мінекономіки пояснюють впливом в основному двох факторів. Це вплив зовнішніх цін і невизначеність щодо чергової хвилі пандемії. Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінекономіки.
Однак в червні дещо послабився основний фактор зовнішніх цін на харчові продукти та енергоносії.
"При поточній специфіці попиту, в якому, з одного боку, все ще зберігається постійне концентрування на продуктах харчування, з іншого, - починають активізуватися витрати, які відкладалися протягом карантинного періоду (туризм, готелі, громадське харчування), рівень річної споживчої інфляції залишається високим ", - йдеться в огляді.
"Очікується, що найближчим часом дефляція або значно менша траєкторія росту цін на продовольство в літні місяці, за умови певної диверсифікації споживчого попиту на тлі поступового відновлення рівня економічної активності, забезпечить загальне уповільнення інфляції", - відзначили в Мінекономіки.
Нагадаємо, що Нацбанк погіршив свій прогноз по інфляції на поточний рік з 8% до 9,6%. При цьому регулятор очікує її повернення до 5% не раніше другої половини 2022 року.
В Україні за червень місяць споживча інфляція виявилася вищою прогнозу, озвученого Нацбанком в квітні. Зростання цін склав 9,5% в порівнянні з червнем 2020 року.