з 1992 року Україна отримала за договорами з міжнародними фінансовими організаціями 9.3 млрд дол. США, а також ще 4 млрд доларів в якості безоплатної фінансової допомоги за грантовим програмам. Про це повідомила глава департаменту міжнародної фінансової допомоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Олена Трегуб.
"Проектів розвитку від МФО – на 9,3 млрд доларів, грантових угод – на 4 млрд доларів", - написала вона на своїй сторінці в Facebook, коментуючи роботу Кабміну щодо підвищення ефективності використання іноземної допомоги.
За її словами, з чинного портфоліо договорів про міжнародної допомоги Україна використовує близько 1 млрд доларів в рік.
Раніше видання Washington Post писало, що за останні 25 років західні донори влили мільярди доларів на пост-комуністичну Україну, ставлячи перед собою дві головні мети: допомогти країні створити міцну ринкову економіку і закласти фундамент правової держави. Однак, західні гроші лише допомогли українським елітам не працювати над реформуванням своєї країни і далі продовжувати грабувати її.
Нещодавно заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд озвучила умови надання Україні фінансової допомоги США. Головною умовою Вашингтону, за її словами, залишиться виконання Києвом вимог МВФ.
Новий міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю ZN.UA поділився своїм баченням формату співпраці з МВФ, підкресливши, що дефіцит бюджету часто "роздувається" за рахунок прийнятих Україною рішень, а не завдяки рекомендаціям МВФ. За його словами, як свідчить багаторічний досвід співпраці з МВФ, Україна і зростання не показує, і критеріїв не виконує.