Повідомляється, що на першому етапі покупцям буде запропоновано добровільно відмовитися від поліетиленових пакетів. Зокрема, торгові мережі розроблять програми лояльності і пропонуватимуть на вибір три варіанти - придбати поліетиленовий, паперовий пакет або багаторазову сумку.
Другий етап передбачає відмову від інших шкідливих упаковок – ланч-боксів, пінопласту. І лише на третьому етапі від використання неекологічних матеріалів при упаковці покупок відмовляться повністю.
Після супермаркетів перехід від поліетилену будуть поширювати на малі магазини і ринки.
"Загалом серед усього сміття близько 13% – це пластик, зокрема, поліетиленові пакетики. Період їх розкладу – 400-450 років", – розповів чиновник виконкому.
Нагадаємо, Львів, Київ і Харків потрапили в рейтинг найбільш забруднених міст в Європі.
Як повідомлялося, щорічно на території нашої держави утворюється понад 27,5 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, ліси перетворюються на смітники, а люди кидають папірці і недопалки просто посеред вулиці.
Детальніше про необхідність підвищення відповідальності за забруднення навколишнього середовища читайте в матеріалі Любомири Тимощук "Штрафи за сміття: в очікуванні істотних змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".