В тексті коаліційної угоди блоку Ангели Меркель ХДС/ХСС і соціал-демократів не згадується газопровід "Північний потік-2", свідчить текст коаліційної угоди.
В документі не висловлена позиція майбутнього німецького уряду щодо будівництва газопроводу, який розділив позиції в Європейському Союзі.
У присвяченому енергетиці розділі зазначено, що нова енергетична політика Німеччини (Energiewende - енергетична політика, кінцевою метою якої є відмова від невідновлюваних джерел енергії) повинна стати рушійною силою для енергоефективності, модернізації та інновацій в різних секторах німецької економіки так, щоб не поставити під загрозу міжнародну конкурентоспроможність Німеччини як промислової площадки.
Раніше повідомлялося про те, що німецька Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.
"Газпром", творець проекту "Північний потік-2", заявив про намір розпочати будівництво вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".