За його словами, КМДА звернулася до уряду з проханням виділити 730 млн грн субвенції на погашення різниці в тарифах для Київенерго. Зокрема, мова йде про частину боргу, який компанія повинна сплатити за газ.
Зі свого боку, це дозволить місту укласти договір про постачання блакитного палива між новоствореним комунальним підприємством Київтеплоенерго і НАК Нафтогаз України. Планується, що це питання буде розглянуто на засіданні Кабміну в середу, 29 серпня.
Якщо рішення буде позитивним, то вже 15-16 вересня Київ може підписати угоду з "Нафтогазом". Тоді ж місто зможе відновити гаряче водопостачання та належним чином підготуватися до опалювального сезону.
"Заборгованість "Київенерго" перед "Нафтогазом" - близько 3,3 млрд грн. Заборгованість споживачів перед Київенерго - близько 2,6 млрд грн. В той же час є зобов'язання держави перед Київенерго - це різниця в тарифах за минулі періоди - в обсязі 729 млн грн. Погашення державних зобов'язань перед Київенерго дозволить вирішити питання балансування боргів та списання штрафних санкцій", - заявив заступник голови КМДА.
Як повідомлялося, поки питання з постачальником природного газу за спеціальною, зниженою ціною (так зване ПСО) не вирішено, КМДА закупила у приватного постачальника ПРАТ "ДК "Укрнафтобуріння" близько 18 млн кубометрів газу для забезпечення роботи ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 на період вирішення спору з НАК "Нафтогаз України". Докладніше читайте в статті автора Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".