Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, в рамках цього раунду сторони узгоджуватимуть загальний підхід до торгівельних преференцій для сільськогосподарських та промислових груп товарів.
Наголошується, що в ході переговорів сторони відпрацюють спільні підходи до лібералізації торгівлі та окремі положення проекту Угоди, розглянуть умови доступу до ринку товарів сторін, а також захисні заходи і тарифи в рамках Угоди.
"Україна розглядає Ізраїль як перспективного торговельного та інвестиційного партнера у таких сферах як: сільське господарство, енергетика, промисловість, ІТ, туризм та ін. Мінеконорозвитку має завдання від Уряду перевести цей діалог в практичну площину. Завдяки нашій позиції діалог щодо угоди про зону вільної торгівлі набув інтенсивних обертів", – заявила торговий представник України Наталія Микольська, яка очолює українську переговорну групу.
За результатами переговорів буде підготовлено план подальшої роботи та узгоджено дату нового раунду переговорів.
Згідно з даними МЕРТ, основними статтями експорту України до Ізраїлю є зернові культури (44,1%), чорні метали (26,4%), а також відходи харчової промисловості (9,8%). У свою чергу, Ізраїль експортує до України нафту і продукти її переробки (41,4%), хімічну продукцію (17,4%), а також пластмаси та полімерні матеріали (7,1%).
У вересні Україна та Ізраїль домовилися прискорити переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між двома державами. Зазначимо, Київ та Єрусалим розраховували укласти угоду щодо ЗВТ ще в першій половині 2016 року, про це раніше заявляв президент Порошенко на зустрічі з ізраїльським прем'єром Біньяміном Нетаньяху.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху розпорядився звести до мінімуму робочі стосунки з представниками 12 країн, в тому числі України, у зв'язку з голосуванням за резлюцию Ради Безпеки ООН 23 грудня.
Детальніше про охолодження відносин між Україною та Ізраїлем після скандального голосування щодо резолюції Радбезу ООН читайте в статті Володимира Кравченка "Демарш у Хануку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".