Київрада затвердила перелік категорій осіб, яким у 2022 році буде надане право на пільговий проїзд у муніципальному транспорті загального користування. Рішення підтримали 94 депутатів Київради зі 105, зареєстрованих у сесійній залі, повідомляє УНІАН.
Рішення прийнято, як невідкладне, з метою врегулювання порядку використання коштів, передбачених у бюджеті Києва на компенсаційні виплати за пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті окремих категорій осіб.
Отже, безоплатний проїзд у наступному році надано таким категоріям осіб, місце проживання яких зареєстровано у Києві, та осіб, взятих у місті на облік, які переміщені з тимчасово окупованих територій, районів проведення АТО:
- особам з інвалідністю III групи;
- непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю І групи;
- непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
- непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за літнім, що досяг 80-річного віку;
- членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
- особам, яким надано посвідчення бійця-добровольця, та членам сімей загиблих(померлих) таких осіб;
- батькам багатодітної сім’ї;
- пенсіонерам за віком;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
- учням закладів загальної середньої освіти (пільговий проїзд з 1 вересня по 1 липня наступного року).
Для учнів закладів профтехосвіти, студентів освітніх закладів зберігається пільговий проїзд у період з 1 вересня по 1 липня наступного року у розмірі 50% від вартості проїзду.
Також рішення включає категорії осіб, яким право пільгового проїзду надано на рівні держави:
- учасники бойових дій та особи, прирівняні до них; реабілітовані особи;
- постраждалі учасники Революції гідності;
- особи з інвалідністю внаслідок війни та особи, прирівняні до них;
- особи, які супроводжують особу з інвалідністю внаслідок війни І групи;
- громадяни, віднесені до I категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни-учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, які належать до II категорії;
- діти, яким встановлено інвалідність внаслідок аварії на ЧАЕС;
- особи з інвалідністю І та II групи;
- діти з інвалідністю; особи, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи;
- військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них, батьки військовослужбовців, які загинули, померли або пропали безвісти під час військової служби;
- діти з багатодітних родин;
- колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, місць примусового тримання;
- колишні малолітні в'язні концтаборів, гетто, місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю.
Цим же рішенням депутати затвердили порядок використання коштів, передбачених у бюджеті Києва, на компенсаційні витрати транспортним підприємствам міста.
Зазначимо, що перелік категорій громадян, яким надається право безоплатного проїзду у громадському транспорті, в Україні затверджено низкою законів, які мають виконуватися на постійній основі, якщо іншого не визначено в самому законі, на території всієї країни.
Раніше Уряд також монетизував пільги на проїзд у громадському транспорті. Постановою визначено, що фінансування видатків з надання переведених в готівку пільг здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Їх обсяг визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок. Отже, місцеві влади скоріше повинні перейматися укладанням верифікованих списків пільговиків.
У попередні роки Київська міська рада затверджувала перелік категорій, які не мають права на безоплатний проїзд у пасажирському транспорті загального користування, але яким місто було готове надати пільгу. Так, зокрема, у 2018 році рішенням від 18 грудня № 459/6510 було затверджено міську цільову програму "Турбота. Назустріч киянам" на 2019 - 2021 роки, згідно з якою було визначено перелік категорій, що отримали пільги на проїзд за ініціативою міста.
Як писало ZN.UA, раніше в Києві вкотре заборонили роботу громадського транспорту без опалення. Відповідне розпорядження, яке в частині опалення фактично дублює раніше представлений столичною владою договір "Про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування", підписав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Перелік пільгових категорій та актів законодавства, які їх визначають, виглядає наступним чином: