У Кабміні вважають, що знайти покупців на українські держбанки буде не складно

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
До 2022 році багато показників українського банківського сектора повинні покращитися.

В Кабміні небезпідставно вважають, що знайти покупців на українські держбанки буде не складно, так як перспективи зростання в українського банківського сектору є, якщо порівняти його показники з іншими порівнянними країнами.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Так, за її словами, в Польщі 78% населення старше 15 років користуються банківськими послугами, у Туреччині - 65%, а в Україні лише 53%. Обсяги роздрібного кредитування в Польщі становлять 35% від ВВП, в Туреччині - 16%, в Україні - 3%. Обсяги депозитів у Польщі становлять 52% від ВВП, в Туреччині - 44% від ВВП, в Україні - 35%. Єдиний показник, за яким ми не поступаємося іншим країнам, - це корпоративні кредити, у Польщі - 15% від ВВП, в Туреччині - 53%, а в Україні - 17%.

"Біда тільки в тому, що у нас велика їх частина не обслуговується. Але в цілому можливості для зростання в банківському секторі величезні і потенціал його здатний зацікавити інвесторів, - зазначає оглядач. - Відповідно до стратегії до 2022 році багато показників українського банківського сектора повинні покращитися. Наприклад, за очікуванням Мінфіну частка кредитування зросте з 20% ВВП в 2017-му, до 27% ВВП до 2022-му, частка роздрібних кредитів при цьому збільшиться з 15 до 26% ВВП. Доступність кредитів фізособам буде забезпечена нехитрими методами. Кількість банківських відділень, яка в останні роки тільки скорочувалася, зросте з 235 млн на громадян до 290. Облікова ставка НБУ навпаки знизиться до 6%. Наскільки виправдані ці прогнози та чи виправдаються вони в 2022-му, зараз дуже складно сказати. Поки тренди зворотні – НБУ навпаки підвищує облікову ставку, так і у своєму останньому звіті про фінстабільність, регулятор банківського сектора висловлював побоювання щодо темпів зростання саме споживчого кредитування. Щоб тенденції стали зворотними протягом п'яти наступних років, доведеться чимало попрацювати".

Детальніше про проблеми реформування державних банків читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Скинемо баласт? Уряд схвалило оновлену стратегію реформування держбанків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі