У Forbes назвали суму, яку Росія потратила на війну проти України

Поділитися
У Forbes назвали суму, яку Росія потратила на війну проти України © Министерство обороны РФ
Вона складає чверть минулорічних бюджетних доходів країни. 

Вторгнення Росії в Україну викликало всередині країни-агресорки суттєві економічні проблеми, які, насамперед, відчуває цивільне населення. Масовані ракетні удари, невдалі наступальні операції та закупівля озброєнь в Ірану коштували РФ близько $82 мільярдів за дев’ять місяців. Про це пишуть журналісти Forbes.

Джерело повідомляє, що вищевказана цифра включає в себе безпосередні витрати, які необхідні для підтримки військових дій. Та не включає стабільні видатки на оборону, або втрати пов’язані з економікою. Цікаво, що доходи минулорічного бюджету Росії склали $340 мільярдів (тобто на війну витрачено вже чверть від цієї суми). 

Журналісти зазначають, що весною, коли РФ все ще отримувала близько $1 мільярда на день від продажу нафти та газу, витрати на так звану спецоперацію не відчувалися настільки гостро, як зараз. Але після введення санкцій з боку Заходу ситуація змінилася, оскільки Росія вже практично втратила весь європейський ринок. 

В дослідженні підкреслюється, що восени видатки на війну почали зростати і зараз складають приблизно $10 мільярдів на місяць

Зазначається, що значна сума з бюджету РФ передбачена на забезпечення військовослужбовців. Мобілізація суттєво збільшила цю статтю видатків.

“Контрактним солдатам армії обіцяють зарплату від 200 тисяч рублів на місяць за війну в Україні та додаткові виплати. В середньому, на одного солдата, витрачається близько $200 на день. В жовтні Росія різко збільшила чисельність своїх військ. 300 тисяч мобілізованих обійдуться бюджету РФ в додаткові $1,8 мільярда на місяць. Окрім цього необхідно збільшити витрати на забезпечення і амуніцію”, — сказано у статті.

Загальні витрати на зарплату військових, які залучені до бойових дій, складають близько $2,7 мільярда після проведення мобілізації. Також за останні місяці зросла сума компенсацій пораненим та сім’ям загиблих військовослужбовців. Якщо влітку вона оцінювалася приблизно в $1 мільярд щомісячно, то за останній місяць війни вона перевищує $3,5 мільярда.

Раніше експерти спрогнозували, що подальша мобілізація ще більше погіршить умови підготовки російських резервів.

Останній звіт Центробанку Росії підтверджує, що санкційний тиск на країну не справляє очікуваного нищівного впливу, навіть якщо врахувати не лише озвучені, а й замовчані Банком Росії чинники. Про це пише Юлія Самаєва в тексті "Економіка РФ: час усе ще на боці агресора".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі