NYT: Російська війна проти України продовжить гальмувати ріст економіки світу в 2023 році

Поділитися
Європі буде особливо важко приборкати інфляцію, оскільки через російську агресію їй довелося різко відмовитися від дешевих енергоносіїв з Росії.

Вища інфляція і повільніше економічне зростання - це та велика ціна, яку глобальна економіка платить за вторгнення Росії в Україну. Рекордна інфляція, яку підживлює найбільша енергетична криза з 1970-х років, створює фінансові труднощі для мільйонів людей, - йдеться в новому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку.

Як пише New York Times, організація радить урядам і політикам зробити скорочення інфляції пріоритетним завданням, підтримуючи бізнес і домогосподарства адресними виплатами.

«Привести економіку від нинішньої ситуації до стабільного відновлення буде складно. Ризики все ще підштовхують в бік спаду, а економічна активність може виявитися ще слабшою, якщо ціни на енергоносії зростуть ще більше або якщо енергетичні порушення вплинуть на ринки газу і електроенергії в Європі і Азії», - сказав генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корманн.

«Кінець війни і просто встановлення миру в Україні буде найефективнішим способом вплинути на економічні прогнози. Але поки цього не сталося, уряди повинні розробити заходи для сильнішого і довготривалого відновлення», - додав він.

New York Times зауважує, що глобальна економіка не впаде в повномасштабну рецесію. Але глобальний економічний ріст скоротиться до 2,2% в 2023 році. Хоча цього року показник становив 3,1%. В Організації економічного співробітництва і розвитку прогнозують, що лише в 2024-му відбудеться відскок до 2,7%. Стосовно інфляції, то у розвиненому світі і більшості країн, що розвиваються, вона трохи сповільниться наступного року - з 9,4% до 6,4%. Однак, вона все одно буде завдавати економічної шкоди.

Високі ціни на енергоносії і продовольство, зростання процентних ставок і збільшення державних боргів - всі ці проблеми найбільше вдарять по Європі, Північній і Південній Америці наступного року. Ці регіони чекає болюче економічне сповільнення і вперте зростання цін, - прогнозують в Організації економічного співробітництва та розвитку. Наступного року економіки США і Європи будуть рости з ледь помітним темпом на 0,5%. В цей час економіка Китаю збільшиться на 4,6% в 2023-му після сповільнення темпів росту майже на половину через пандемію.

В деяких країнах зусилля центральних банків, націлені на пом’якшення інфляції, почали давати свої плоди. Наприклад, Центробанк Бразилії швидко відреагував серією підвищень процентних ставок. Тож впродовж останніх місяців інфляція в країні почала скорочуватися.

В США Федеральний резерв теж запровадив найвищі процентні ставки за багато десятиліть. І це теж дало певний прогрес у боротьбі з інфляцією. Але в Організації економічного співробітництва і розвитку наголошують, що країнам, де інфляція досі висока, все ще потрібна більш жорстка монетарна політика.

Європу, якій доводиться мати справу з російською війною проти України, буде важко приборкати інфляцію. Зокрема тому, що багато урядів різко відмовилися від відносно дешевих газу і нафти з Росії. Мине кілька років, перш ніж ситуація вирівняється. Загалом, європейські країни зараз витрачають майже п’яту частину свого ВВП на енергоносії, хоча впродовж останніх років їм доводилося витрачати десяту частину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі