У державних банках частка "поганих" кредитів займає 75%

Поділитися
У державних банках частка "поганих" кредитів займає 75% © companion.ua
В загальному обсязі кредитів частка непрацюючих скорочується, але як і раніше висока - 48,4%.

В банках України на початок 2020 року частка непрацюючих кредитів (NPLs) становила 48,4%. При цьому 75% "поганих" кредитів сконцентровані в державних банках. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зазначається, що висока частка NPLs - результат кредитної експансії минулих років, коли стандарти оцінки платоспроможності позичальників були низькими, а права кредиторів недостатньо захищеними.

Інша вагома причина - практика кредитування пов'язаних осіб, які припинили обслуговувати кредити під час кризи.

Частка NPLs залишається вкрай високою протягом останніх років, хоча поступово скорочується з 2018 року.

"На сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, рівень покриття їх резервами постійно зростає і становить приблизно 95%... Однак більша їх частина - тягар для банківського сектору, особливо для держбанків, в яких сконцентровано близько 75% NPL сектора (близько 45% припадає на ПриватБанк)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в січні прибуток українських банків склав 6,6 млрд грн, що на 22% більше рівня, який мав місце за аналогічний період 2019 року.

Проте, як писало ZN.UA, частка банківського кредиту в капітальних інвестиціях підприємств за останні п'ять років зменшилася майже вдвічі і на сьогодні становить лише 8% від загальної суми коштів, які підприємства інвестують в цей напрямок.

Про проблеми доступу бізнесу до фінансування читайте в тексті Василя Фурмана для ZN.UA "Міфи і реальність кредитування в Україні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі