В інтерв'ю для DT.UA європейський чиновник зазначив, що ця субсидія спрямована на безпосередню підтримку людини, а не постачальника послуг ЖКГ.
"Зізнаюся, я не пригадаю жодної країни, в якій субсидія на оплату ЖКП видавалася б не напряму людям, а йшла в енергетичні компанії. Адже ця субсидія призначена безпосередньо людині. Вона справді допомагає створювати стимули до енергозбереження та, звичайно ж, підтримує бідних", – зазначив він.
Крістенсен вказав, що для одержувачів субсидій з груп ризику діють спеціальні програми, що дозволяють забезпечити контроль витрачання коштів за цільовим призначенням.
"Безумовно, в окремих одержувачів субсидій є певні проблеми з алкоголем або наркотиками - для них існують спеціальні програми, які дають змогу контролювати, щоб отримані гроші було витрачено на ті потреби, на які вони виділялися. Але ці програми стосуються виключно людей із групи ризику. Більшість одержує субсидії на руки", – уклав він.
Як писала у своїй статті в DT.UA Юлія Самаєва, люди готові опалювати повітря, аби тільки субсидії не відібрали. Перехід до монетизації, яка справді могла б стимулювати зниження енергоспоживання, спускають на гальмах. "Монетизація не вигідна нікому з вигодоотримувачів діючої системи субсидій, адже вона передбачала б роздачу реальним людям реальних грошей, а не перерахування віртуальних з держбюджету теплокомуненерго, нехай і через рахунки споживачів", - йдеться в статті в "Протяг на півсотні мільярдів".
Читайте інтерв'ю Юлії Самаєвої з заступником керівника департаменту Європейської соціальної хартії Хенріком Крістенсеном у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".