У Брюсселі Україна підписала газову "капітуляцію" - думка

Поділитися
У Брюсселі Україна підписала газову "капітуляцію" - думка Експерт надзвичайно песимістичний по газовій угоді України, ЄС і РФ
Екс-уповноважений президента України з питань енергетичної безпеки висловив незгоду з викладенням газової угоди, як успішної, назвавши її "капітуляцією".

Альтернативну думку заявам глави "Нафтогаз" щодо вигоди для України газової угоди між Україною, Росією і ЄС висловив екс-уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

На його думку, на переговорах в Брюсселі Україна "програла все, що могла і не могла" і "капітулювала перед РФ при свідках Євросоюзу".

Свою думку експерт обґрунтовує чотирма аргументами.

В першу чергу, Україна визнала "незрозумілий" борг понад 5 мільярдів доларів і погодилися сплатити 3 мільярда до кінця року, говорить Соколовський. Цим, вважає він, вчорашні підписанти з української сторони "претендують зарахувати себе до спонсорів російських військових операцій на сході України".

Читайте також: Стокгольмський арбітраж розсудить Україну і Росію в 2015 році - Мін'юст

По-друге, Росія змусила Україну погодитися на те, щоб питання було "вирвано" з контексту всіх торгово-економічних української-російських відносин. "Включаючи крадіжку Москвою через Ощадбанк СРСР всіх українських заощаджень (а це понад $ 130 млрд.) у 1992 році", - вважає Соколовський.

По-третє, експерт відзначає, що Україна не отримала жодних пояснень, чому ціна для неї вище ринкової ціни на російський газ для споживачів у Європі за довгостроковими контрактами.

Нарешті, на думку екс-уповноваженого президента з питань енергетичної безпеки, підписавши вчорашній газовий пакет "Україна погодилася (а ЄС не заперечує) далі жити, не скорочуючи споживання газу".

"Тобто, всі погодилися законсервувати радянську систему на території України", - підсумував Соколовський.

Нагадаємо, раніше в п'ятницю глава "Нафтогаз" розповів про вигоди газового договору і його конфіденційних положеннях, де також навів ряд аргументів, які, на його думку, стали для України прогресом в газовій угоді. На думку Коболєва, ключовий вигодою для України стала відмова від умови "бери або плати", а також те, що українська сторона буде оплачувати за ціною 268,5 доларів, а не по 400 доларів і вище, на чому наполягала РФ.

Також повідомлялося, що Україна може отримати газ від "Газпрому" протягом 48 годин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі