Глава "Нафтогазу" розповів про вигоду газового договору і його конфіденційні положення

Поділитися
Глава Коболєв прокоментував деталі газової угоди
Андрій Коболєв роз'яснив, чому, на його думку, газовий договір між Україною, ЄС і Росією став великим прогресом.

Ключовою вигодою для України в підписаному договорі щодо газу між ЄС, Росією та Україною є те, що борг за вже отриманий газ українська сторона буде оплачувати за ціною 268,5 доларів, а не по 400 доларів і вище, на чому наполягала РФ.

Так прокоментував підписану напередодні газову угоду голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

"На даний момент у нас є неоплаченими 11 мільярдів кубометрів газу. Одною з головних переваг нової газової угоди є те, що ми будемо оплачувати частину цього газу за ціною 268,5 доларів (за 1 тисячу кубометрів - ред.), а не за ціною 400 або навіть 500 доларів, які вимагала Росія", - зазначив Коболєв в інтерв'ю "ТСН".

Читайте також: У Донецьку через обстрілу загинули 8 осіб

Більш того, ще одним важливим моментом угоди є відмова від вкрай невигідної умови для України "бери або плати". Як відомо, зі скасуванням цього невигідного для України пункту, країна отримала можливість замовляти стільки газу, скільки їй потрібно, і не доплачувати в результаті тимчасової відмови від постачань.

Коболєв при цьому відкрив деталі підписаного доповнення до контракту купівлі-продажу газу від 19 січня 2009, яке не оприлюднюється зважаючи на його конфіденційність. Згідно з цим договором, Україна отримала право замовляти газ за тим графіком, за яким їй вигідно, без додаткових зобов'язань.

Голова правління "Нафтогазу" також вважає прогресом те, що Україна отримала міжнародні гарантії газового договору, в першу чергу, Євросоюзу. Саме цей факт, на думку Коболєва, буде сприяти тому, що Росія буде змушена виконувати договір "через повагу до європейських партнерів".

Нарешті, голова правління газової компанії нагадав, що досягнута угода - тимчасова, і її перегляд почнеться вже навесні 2015 року для визначення літньої ціни на газ для України. Більш того, до кінця 2015 року очікується рішення Стокгольмського арбітражу, який поставить крапку в газовій суперечці між Україною і Росією.

Читайте також: Бійці АТО можуть втратити можливість проголосувати на виборах до Ради

Таким чином, коли Україна погасить 3,1 мільярди доларів боргу, що вимагає "​​Газпром" і внесе передоплату, поставки російського газу на адресу НАКу будуть відновлені. Але остаточне врегулювання суми боргу і ціни газу, виходячи з якої він буде обчислюватися, можливо після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу, який має поставити крапку в газовій суперечці між "Нафтогазом Україна" і "Газпромом".

У "Нафтогазі", крім іншого, додали, що Євросоюз частково профінансує погашення газового боргу перед Росією.

Раніше в п'ятницю Кабмін оприлюднив текст домовленостей про постачання російського газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі