У Білорусі починається дефіцит продуктів, товарів і навіть ліків

Поділитися
У Білорусі починається дефіцит продуктів, товарів і навіть ліків Фото ілюстративне © Фото з відкритих джерел
Поки що його обережно називають "проблемами з поставками".

У білоруських магазинах став помітним дефіцит товарів та продуктів харчування, причому навіть основної групи, таких як молоко, хліб, м'ясо. Поки що білоруси сподіваються, що це проблеми із постачанням, пише білоруське видання "Дзеркало".

Загалом асортимент магазинів став більш скудним. Продукція, якщо є, то нерідко продається без вибору. А асортимент окремих видів товару обмежений у кількості.

"По полицях "розмазано" один і той же товар, вибору немає від слова зовсім. Як заявляють продавці, товар не постачається", - написала одна з читачок видання.

Наприклад, молоко можуть завезти не більше 10 пляшок. Оливкова олія, шоколад, чай продаються лише у залишках. Зникли чіпси відомих марок, снеки, сухі сніданки.

Є перебої не лише з продуктами, а й іншими товарами, наприклад, косметикою. Як пишуть білоруси, поки що рятують замовлення інтернетом, зокрема, з тієї ж Росії.

Став помітний дефіцит засобів жіночої гігієни.

Однак з кінця минулого тижня в магазинах став виявлятися дефіцит уже й основних продуктів харчування, таких як хліб, молоко, м'ясо, сир.

"В одному зі столичних супермаркетів великі холодильники, де раніше стояли молоко та кефір, тепер зайняті кількома видами води", - пише видання, супроводжуючи це фотографіями, надісланими читачами.

"На вихідних не було жодної одиниці ні молока, ні кефіру, ні сметани", - наводить видання слова мешканки Мінська.

Інший читач пише, що не може знайти вершки. Декілька днів у продажу немає яєць.

Торгові мережі почали урізати асортимент хліба.

"В одній великій торговій мережі в Гродно урізали асортимент пшеничного хліба "до мінімуму", в іншій його вибір трохи більше. А в менші магазини батони надходять після обіду і невеликими партіями. Купити можна або чорний хліб, або сірий", - цитує видання своїх читачів.

Читачі також пишуть, що почав відчуватися дефіцит певних видів м'яса, наприклад, індичого. Один із читачів пише, що не може знайти навіть кістки для супового набору

Стали фіксуватися, поки що правда поодинокі, але перебої і з медпрепаратами, у тому числі – педіатричноъ групи.

"Перевірений засіб від кольк у животі "Кармінативум бебінос" раніше без проблем купували в аптеках, а зараз проблема — поставок немає. Мені довелося їхати в інший регіон Білорусі, щоб купити його. Судячи з інформації на спеціальних сервісах, на всю Білорусь залишилася одна баночка », - написав один із читачів.

"Виходить, що незважаючи на запевнення Олександра Лукашенка, білоруси вже помічають перебої в асортименті товарів у магазинах. Говорити про глобальний дефіцит у країні не можна, проте, як видно, люди в магазинах бачать картину, яка помітно відрізняється від оптимістичних заяв наших чиновників", - обережно підбиває підсумки білоруське видання. Втім, все ще уникаючи називати речі своїми іменами. А саме – у країні почався дефіцит товарів, навіть першої необхідності.

Нагадаємо, білоруська влада запровадила жорстке регулювання цін у країні. Цей захід був покликаний зупинити зростання цін, яке безпосередньо пов'язують із санкціями, введеними стосовно країни - посібниці Росії.

Білорусь також почала пожинати перші плоди оплати в російських рублях за газ, що постачається з Росії.

Тим часом, Рада Євросоюзу продовжує розширювати обмежувальні заходи , раніше накладені на Білорусь у зв'язку з російською військовою агресією проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі