Санкції та небачувана інфляція: за наказом Лукашенка почали порушувати кримінальні справи проти білорусів за зростання цін

Поділитися
Для цього лукашенківські чиновники навіть вигадали таке юридичне ноу-хау, як зворотна дія закону, в минулому часі.

У Білорусі порушено першу кримінальну справу за фактом зростання цін на товари після того, як самопроголошений глава республіки Олександр Лукашенко три дні тому ввів заборону на підвищення цін. Про це повідомляють білоруські ЗМІ.

Пікантності ситуації надає той факт, що указ Лукашенка було видано 6 жовтня, а факт підвищення ціни у виявленого "порушника" зафіксовано з січня до серпня. Справу порушили проти директора підприємства із Бобруйска. Йому загрожує до шести років ув'язнення.

"Одне з бобруйских підприємств овочів з січня по серпень постачало товар до закладів освіти та охорони здоров'я регіону з оптовою націнкою", - йдеться у повідомленні.

Вражає також розмір порушення, через яке людину хочуть позбавити волі на 6 років.

"Державі завдано шкоди у великому розмірі – понад 10 тис. білоруських рублів", - зазначила представниця білоруської влади.

Видання уточнює, що 10 тисяч білоруських карбованців це близько 4 тисяч доларів.

Другого порушника контролюючі органи зловили на продажі ковбасних виробів, за якими ціна була підвищена до 2 рублів у порівнянні з ціною, яка була на початку тижня. Це приблизно до 80 центів у валюті США.

6 жовтня Олександр Лукашенко заборонив підвищувати ціни у країні. Таке рішення він обґрунтував "небачуваною" інфляцією у країні.

Показово, що при цьому влада Білорусі визнає, що витрати виробників у країні зростають "зі зрозумілих причин" - через введені проти країни санкції. Про це наступного дня після лукашенківського указу розповідав міністр антимонопольного регулювання та торгівлі Білорусі Олексій Богданов.

Причому, як випливає зі слів Богданова, у країні немає системи націнок і надбавок, яка б не дозволяла банкрутувати суб'єктам торгівлі з одного боку, і забезпечувала доступність товарів – з іншого.

Тим не менш, влада Білорусі обіцяє перевірити всіх - від імпортерів, виробників, постачальників, посередників, у тому числі торгових об'єктів, до інтернет-торгівлі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі