У АРМА є тіньовий куратор – розслідування Bihus.Info

Поділитися
У АРМА є тіньовий куратор – розслідування Bihus.Info © Скріншот з відео
Колишній радник голови щоденно навідується в Агентство та навіть погрожує його працівникам.

Колишній радник голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Олени Думи Вадим Грона постійно відвідує АРМА та дає вказівки службовцям, хоча не є його співробітником, заявляє у своєму розслідуванні Bihus.Info.

Журналісти відстежили, що впродовж кількох тижнів у листопаді-грудні 2023 року він регулярно навідувався в Агентство.

Згідно з офіційними  даними раніше підприємець Вадим Грона працював позаштатним радником голови АРМА Олени Думи. Мова йде про період з 7 липня по 3 жовтня 2023 р. включно. З 4 жовтня він був звільнений, як зазначено в наказі, за власним бажанням.

Після звільнення Грона продовжує регулярно навідуватись в АРМА, в будівлю якого потрапляє з допомогою електронної картки, хоча не повинен мати вільний доступ туди.

Також журналісти спостерегли, що  Грона проводить в агентство до офіційних співробітників за власною карткою відвідувачів, без реєстрації. А також дає вказівки співробітникам.

«Так, 5 жовтня 2023 р. він покликав в управління менеджменту активів тодішнього начальника Центрального міжрегіонального теруправління АРМА Владислава Романова. Надав йому вказівку, яка стосувалася одного з арештованих активів. А коли Романов відмовився її виконувати і пішов, Грона наздогнав його на виході з агентства та вдарив. Подія потрапила на камери відеоспостереження в АРМА», - йдеться в розслідуванні.

Журналісти зазначають, що свідком удару та подальших погроз був інший співробітник АРМА – Віталій Тесленко, який на той момент він обіймав посаду начальника відділу внутрішнього аудиту АРМА. Він і відзняв відео нападу з монітору охоронця в приміщенні АРМА.

Сам Романов зазначив, що інциденту 5 жовтня передувала зустріч низки співробітників агентства в управлінні менеджменту активів.

«Грона… організував робочу зустріч великої кількості керівництва управління менеджменту активів», - розповів Романов та зазначив, що керівник управління менеджменту активів Олексій Іщенко  та його підлеглі тоді отримували завдання від Грони.

Голова АРМА Олена Дума пояснила у письмовій відповіді Bihus.Info візит Грони до агентства 5 жовтня, після звільнення, тим, що він… зайшов в АРМА уточнити, як подавати документи в Антикорупційну рада АРМА.

Водночас відомо, що Романов, який отримав удар від Грони, та Тесленко, який зробив відеозапис удару, були звільнені з АРМА.

Натомість Вадим Грона згодом був обраний робочою групою від АРМА в новостворену громадську Антикорупційну раду АРМА, де він зараз є заступником голови.

«Оскільки Антикорупційна рада – це громадський орган, а його представники не є співробітниками агентства, вони не мають вільного доступу туди, як і електронних карток для входу. Однак це правило не стосується Вадима Грони», - зазначають журналісти та вказують, що Вадим Грона відвідує АРМА буквально щодня.

 

Який з органів антикорупційного блоку набрав максимальний бал за критерієм управління і взаємодії всередині цього блоку? І чи є шанс на ефективність у АРМА, яке відстає? Transparency International Ukraine провела друге дослідження управління і взаємодії органів антикорупційної інфраструктури, яке охоплює майже три роки їхньої діяльності (2021–2023) та виклала свої висновки у матеріалі "Що гальмує роботу антикорупційної екосистеми?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі