У Ахметова готують до Росії другий позов: дохід суттєво зріс, але міг бути ще більшим

Поділитися
У Ахметова готують до Росії другий позов: дохід суттєво зріс, але міг бути ще більшим © Фото з відкритих джерел
До збитків зарахували навіть знижки, що надаються клієнтам через війну.

Компанія «Укртелеком», власником якої є Рінат Ахметов, буде подавати судові позови до Росії з вимогою компенсувати збитки та вартість зруйнованого, пошкодженого та втраченого майна через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну. Про це в інтерв'ю SPEKA розповів директор дирекції стратегії та розвитку бізнесу «Укртелекома» Ігор Яремчук. 

За його словами, кількість абонентів і дохід від оптичного інтернету суттєво зросли у порівнянні з минулим роком, але амбіції компанії до початку повномасштабної війни у цьому напрямі були значно вищими. 

Загалом, в  «Укртелекомі» порахували, що  від телеком-послуг у першому півріччі 2022 року дохід на 6% нижче від запланованого до початку повномасштабного протистояння.

Дохід від комерційної оренди скоротився у порівнянні з довоєнним бюджетом на 27%, що, крім окупації та руйнувань, також пов'язано з відтоком орендарів та наданими знижками

Темпи підключення до оптики нижче запланованих довоєнних показників на 50%, при тому, що тільки за червень ми під'єднали майже 8 тис. клієнтів.

У збитки порахували навіть міграцію всередині країни та за кордон, що призводить до відтоку абонентів, якщо вони опиняються поза зоною покриття послугами «Укртелекому».

Також міграційні процеси спричиняють зростання дебіторської заборгованості, якщо абонент не повідомив компанію про те, що більше не буде користуватися послугами і абонплата продовжує нараховуватися та накопичуватися як борг.

Наразі збитки оцінюються в 450 млн грн. Але цифра не остаточна.

«Це справедлива вартість активів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, де ми були вимушені зупинити господарську діяльність. Ця сума може зрости, адже зараз проводиться фіксація та оцінка збитків, завданих активам компанії, що знаходяться на підконтрольних Україні територіях», – говорить Яремчук.

Сума 450 млн грн, наприклад, не враховує неотриманий через зупинку господарської діяльності операційний прибуток (EBITDA), який на сьогодні оцінюється в щонайменше 14 млн грн на місяць.

Невідомо також, що буде із захопленими ворожими військовими деякими будівлями, з обладнанням «Укртелекому», що використовується для надання сервісів через мережі російських операторів, а також "санкціонований" окупаційною владою допуск колаборантів з-поміж місцевих провайдерів на технологічні майданчики компанії для надання послуг населенню окупованих територій від імені окупантів. 

"Наприклад, так званий "Мир телеком" використовує наші приміщення як центри обслуговування у Херсоні та Мелітополі, а в одному з міст Запорізької області місцевий провайдер за підтримки окупантів "віджав" наш офіс", – говорить Яремчук.

За словами Яремчука, таких прикладів чимало.

Нагадаємо, Рінат Ахметов подав також позов до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Адвокати бізнесмена будуть просувати тезу, про порушення прав людини, які виражаються у порушенні прав власності. Ахметов вимагатиме мільярди доларів, але саме як компенсацію за порушені права, а не як компенсацію вартості втраченого бізнесу. Хоча юристи не приховують, що це взаємопов'язані цифри.

Серед порушених прав власності юристи заявляють про блокаду, мародерство, перенаправлення потоків і знищенню з боку Росії зернових і сталі, виготовленої підприємствами SCM.

Причому, Ахметов просить застосувати пілотну процедуру до своєї справи. Тобто, у разі виграшу, будь-який власник бізнесу в Україні, що постраждав, зможе скористатися цією справою для грошової компенсації за свої порушені права власності. А по суті, зможе вимагати з РФ в Європейському суді виплатити компенсацію за втрачене майно.

Важливим є також те, що Ахметов попросив надати справі пріоритетний статус, з огляду на невідкладність і серйозність ситуації.

Згідно з процедурою ЄСПЛ, це дасть можливість розглянути позов у дуже короткі терміни, на відміну від звичайних справ, які в Європейському суді, за відсутності пілотних випадків, можуть розглядатися роками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі