У 2022 році постачання зрідженого газу до Європи можуть досягти рекордних розмірів

Поділитися
У 2022 році постачання зрідженого газу до Європи можуть досягти рекордних розмірів © neftegaz.ru
2022 року, згідно з прогнозами, найбільшим постачальником ЗПГ на світовий ринок стануть США.

У 2022 році постачання зрідженого газу до Європи можуть досягти рекордних розмірів. Багато експортерів ЗПГ направляють тепер танкери не в Азію, а на ринок ЄС: після різкого зростання цін на природний газ його привабливість значно зросла. До того ж, самі європейці збільшують закупівлі для зниження залежності від Росії, пише DW.



Найбільшим у світі постачальником ЗПГ стала у 2021 році Австралія. Вона обігнала Катар та експортувала рекордні в історії країни обсяги газу.
2022 року, згідно з прогнозами, найбільшим постачальником ЗПГ на світовий ринок стануть США. Очікується, що потім вони як мінімум на кілька років закріплять за собою цей титул.

До десятки світових лідерів входить і Росія. При цьому завод "Газпрому" на Сахаліні постачає покупців в Азії, а підприємство "Новатек", що належить компанії "Ямал СПГ", відправляє танкери також і до Європи.

У Європі, включно з Туреччиною, діють близько 30 великих терміналів, здатних приймати приблизно 240 млрд кубометрів зрідженого газу на рік. Для порівняння: "Газпром" експортував у дальнє зарубіжжя 2021 року 185 млрд кубометрів. Термінал у нідерландському Роттердамі може постачати блакитним паливом і Німеччину - єдину велику країну ЄС без власних потужностей для прийому СПГ-танкерів ( у розрахунку на "Північні потоки").

Два головні споживачі зрідженого газу в Євросоюзі — Франція та Іспанія, де діють шість терміналів.

Один із наймолодших європейських ЗПГ-терміналів знаходиться в Хорватії: регазифікаційне судно біля острова Крк увійшло в дію 1 січня 2021 року. LNG Hrvatska може постачати газом балканські країни, а через Угорщину — і Україну. До кінця 2023 ще один плавучий термінал повинен заробити біля берегів Греції. Він також зможе постачати газ до України, а також до Молдови, через Болгарію та Румунію.

2022 року у Польщі закінчується довгостроковий контракт з "Газпромом", який вона не продовжуватиме. Замінити постачання російського газу покликаний вже майже готовий трубопровід Baltic Pipe для імпорту блакитного палива з Норвегії, а також скраплений газ. Його приймає СПГ-термінал, що діє з 2015 року в Свиноуйсьці. Звідси газ можна качати і до сусідніх країн — Німеччини, Литви, України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі