У 2020 році Україна транспортувала 13,2 млн тонн нафти

Поділитися
У 2020 році Україна транспортувала 13,2 млн тонн нафти Фото: сайт Укртранснафта
Обсяг транспортування збільшився на 4,9%.

Обсяг транспортованої нафти за десять місяців 2020 року становить 13,2 млн тонн.

Зазначений обсяг на 4,9% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомила пресслужба АТ "Укртранснафта".

"Обсяг транспортування нафти для НПЗ України в січні-жовтні 2020 року становить 2,2 млн тонн (на 9,8% більше, ніж за аналогічний період в 2019 році.), А транзит - 11,1 млн тонн (на 4% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року)", - йдеться в повідомленні.

У компанії розповіли про результати роботи за минулий місяць. У жовтні загальний обсяг транспортування нафти зменшився в порівнянні з жовтнем минулого року на 3,5% - до 1,4 млн тонн.

На 7,3% скоротився транзит нафти трубопровідним транспортом по території України - до 1,2 млн тонн, але зріс обсяг транспортування нафти на НПЗ України на 19% - до 250,8 тис. тонн нафти. З цієї кількості компанія транспортувала на НПЗ 113,3 тис. тонн української нафти і 137,5 тис. тонн - азербайджанської (Azeri).

Укртранснафта в 2019 році транспортувала 15,509 млн тонн нафти, що на рівні показників 2018 року.

Раніше повідомлялося, що "Укртранснафта" в минулому місяці вперше здійснила транспортування еталонної марки нафти West Texas Intermediate (WTI).

Відзначається, що тепер крім перекачування нафти з українських родовищ, УТН транспортує п'ять сортів імпортної нафти: Urals, Azeri Light, Bakken (з липня-2019), El Sharara (з листопада-2019) і WTI.

Нагадаємо, транзит нафти через Україну з використанням трубопроводу за травень вже впав на 40%. Це викликано зниженням попиту з боку нафтопереробних підприємств Східної Європи.

Транзит нафти по трубопроводу "Дружба", який поставляє російську нафту, буде знижуватися через рішення європейських країн скоротити імпорт нафти з одного напрямку до 30%.

Раніше ZN.UA писало, що важко пригадати період, коли навколо податків на нафтопродукти було стільки ажіотажу і суперечок, як зараз. На момент написання цього матеріалу в парламенті знаходилося чотири законопроєкти, що пропонують три варіанти ставок акцизів на бензин, дизпаливо і зріджений газ. Хто виграє і програє, і навіщо все це? Детальніше в матеріалі "Акцизний" трикутник ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі