"Ми отримали близько 3 млрд грн. У той же час ми підбиваємо підсумки року, оскільки процес продажу та розрахунки займають пару тижнів. Тому остаточну статистику отримаємо в середині січня", - цитує "Інтерфакс-Україна" її заяву в ефірі радіо "Вести".
Чиновниця, при цьому, наголосила, що продаж активів банків-банкрутів складає тільки частину надходжень, що надходять до ФГВФО в результаті управління активами. Ще одне джерело надходжень – погашення клієнтами подібних банків кредитної заборгованості.
Сумарні надходження ФГВФО за підсумками року, за словами Берещенко, можуть досягати 7 млрд грн. Вона також повідомила, що в 2017 році Фонд планує серйозно збільшити обсяги надходжень.
"Складаючи план на цей рік, ми дивилися на надходження від продажу чотирьох категорій активів... По четвертій категорії активів - так звані "спецактиви" вартістю понад 50 млн грн - надходження в минулому році практично відсутні, оскільки більша частина цих великих кредитів були видані пов'язаним особам", - зазначила представник ФГВФО.
Берещенко розповіла, що в загальному кредитному портфелі, підконтрольному Фонду, обсяг великих кредитів становить близько 90 млрд грн, близько половини з яких - кредити пов'язаним особам, які видавалися під "дуті", або під неіснуючі застави, такі як "сміттєві" цінні папери.
Нагадаємо, в кінці грудня Кабінет міністрів України прийняв рішення надати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) кредит у розмірі майже 8 млрд грн.
Раніше президент Української Національної Іпотечної Асоціації Сергій Волков у своїй статті для DT.UA писав, що Україна є останньою країною Європи, де відсутній механізм сек'юритизації проблемних кредитів.