Туреччина вважає будівництво LNG-терміналу для прийому зрідженого газу в Одеській області небезпечним для турецьких проток і міст. Про це на конференції в середу, 12 червня повідомив посол Туреччини в Україні Мехмет Самсар.
"Ще я хотів би сказати на рахунок терміналу зрідженого газу, а саме, що стосується його будівництва. Ми, звичайно, розуміємо потреби України диверсифікувати джерела енергопостачання, і ми повністю підтримуємо Україну в цьому плані, проте нас турбує та небезпека у протоках, яку створюють танкери для людей і навігації протоки. І ми не можемо підставляти під такий ризик найбільше місто Туреччини й інші маршрути. Те, що оминатиме турецькі протоки - це слугуватиме інтересам обох країн, і нам треба прийняти до уваги всі наші занепокоєння", - сказав посол.
Відзначимо, у вересні 2012 року DT.UA повідомляло про згоду Туреччини пропускати щомісяця вісім танкерів зі скрапленим газом через протоки до Чорного моря. Цього буде достатньо для повного завантаження потужностей терміналу. Тоді багато говорилося, що Туреччина не дозволить великим танкерам плавати через протоки. У лютому 2013 року посол України в Туреччині Сергій Корсунський заявив, що "Туреччина не блокувала транзит зрідженого газу для України, а лише висловлювала побоювання, що танкери можуть нести потенційну небезпеку для судноплавства".
Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів України як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал був розрахований на прийом азербайджанського газу. Однак не виключені постачання з Північної Америки або Катару. LNG-термінал передбачає будівництво терміналу з прийому та регазифікації скрапленого газу в Одеській області в обсязі 10 млрд куб газу (близько 25% від усієї кількості імпорту закупленого у РФ газу в 40,2 млрд куб. м) неподалік від входу у порт "Південний".
Термінал будуватиметься у дві черги по 5 млрд куб. м на рік. На першому етапі буде реалізована морська частина. Цей етап полягатиме у будівництві плавучої установки для регазифікації та зберігання газу з максимальною потужністю 5 млрд куб. м на рік, яка повинна бути постійно пришвартованою до причалу до завершення будівництва терміналу. Передбачається, що на першому етапі реалізації проекту буде побудований газопровід, який з'єднає орендовану плавучу платформу із магістральними трубопроводами.
На другому етапі побудують береговий термінал з прийому СПГ, придатний для розвантаження великих СПГ-танкерів. Потім буде побудований третій резервуар, потужність буде збільшена до 10 млрд куб. м природного газу на рік. !zn
Читайте також:
Україна готова допомогти Туреччині у будівництві LNG-терміналу