"В ході наших дискусій про користь LNG-терміналів турецькі фахівці поділилися з нами планами щодо будівництва на вході у протоку Дарданелли нового терміналу з прийому зрідженого газу. Вони не бачать можливості розширити діючі термінали під Стамбулом та Ізміром, тому розробляють проект нового терміналу. Українська сторона з інтересом ставиться до цього проекту, і ми висловили готовність вивчити питання про нашу участь", - повідомив посол.
Крім того, за словами Серея Корсунського, українська сторона запропонувала турецьким партнерам свій досвід у будівництві великих підземних сховищ газу, оскільки діючі сховища в Туреччині давно не відповідають потребам цієї країни. "Ми все ще чекаємо конкретних пропозицій із цього приводу, оскільки досі обговорення мали винятково теоретичний характер", - відзначив дипломат.
- Туреччина не відмовлялася пропускати танкери зі зрідженим газом для України
При цьому Корсунський вважає, що прямого зв'язку між проектом нового турецького терміналу і українським проектом не існує.
"Так, досі в Чорному морі LNG-терміналів не було. Цей спосіб доставки природного газу лише в останні роки отримав серйозну комерційну значущість, насамперед у зв'язку з політикою "Газпрому" щодо необґрунтованого підвищення цін на газ, що постачається по трубопроводах. Адже не випадково на півночі Франції, Польщі та Литві будуються нові LNG-термінали, коли поруч проходить "Північний потік"? Катар настільки наростив видобуток, а "сланцева революція" у США настільки вплинула на маршрути постачань зрідженого газу на світових ринках, що LNG став реальною альтернативою трубопровідному газу. Ми просто враховуємо світові тенденції розвитку газових ринків", - додав він.
Подробиці читайте в наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Сергієм Корсунским. !zn
Читайте також:
Туреччина блокує український проект LNG-терміналу
Україна і Катар обговорили спільну реалізацію LNG-терміналу
За скандал з проектом LNG-терміналу Каськів отримав догану