За словами експерта, за останні 8 років у зв'язку із збільшенням податкового тиску і Сирійським кризою збільшилося споживання нелегального палива, а сума недоотриманих податкових відрахувань склала 2 млрд турецьких лір.
"Регулятор паливного ринку Туреччини (EMRA), який стежить і відповідає за оподаткування паливного ринку, в тому числі і за роздрібний акциз, швидко нейтралізував цю проблему", – розповів він.
Комсуоглу зазначив, що після введення нових заходів і правових зобов'язань, частка нелегального палива на ринку зменшилася до менш, ніж 2%.
"В 2015 і 2016 роках продажу автомобільного палива збільшилися на 13,7% і досягли 33 млн куб м, що стало наслідком їх виведення з тіні", – резюмував він.
Нагадаємо, в листопаді минулого року прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв звинуватив Туреччину в прямій закупівлі нафти у ІДІЛ. За його словами, у Росії є відомості "про прямий фінансовий інтерес деяких посадових осіб Туреччини, пов'язаних з постачанням нафтопродуктів, вироблених на підприємствах, що належать ИГИЛ".
У свою чергу, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара має докази того, що Москва залучена в торгівлю нафтою з територій, що контролюються угруповання "Ісламська держава".