Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, додаючи, що тепер Siemens можуть звинуватити у порушенні режиму санкцій, а також в тому, що компанія не ужила всіх небхідних заходів, щоб її технології не потрапили на окуповану українську територію.
"Siemens не постачав турбіни в Крим і дотримується всіх обмежень в сфері експорту", - запевнив прес-секретар німецької компанії Вольфганг Трост.
Росії потрібні турбіни для двох електростанцій в Криму, де Кремль намагається виконати обіцянку забезпечити стабільне енергопостачання на захопленому півострові, який повністю залежить від енергії з материкової України. Однак, Москва більше року не могла купити необхідні технічні компоненти, тому що компанії боялися порушити санкції ЄС. Джерело повідомило, що турбіни SGT5-2000E, які виробляє лише Siemens, були закуплені в Росію, а потім морем доставлені в Крим, а саме в Севастополь, де їх мають встановити на електростанції.
Джерела повідомили виданню, що Росія закупила німецькі турбіни нібито для використання в Тамані. Однак, потім їх вирішили використати в Криму. Не відомо, чи знала про такий план компанія Siemens.
Раніше видання Wall Street Journal писало, що нафтові компанії США борються проти посилення санкцій проти Росії. Лоббісти Exxon і інших гравців нафтової індустрії повідомили конгресменам про своє занепокоєння через деякі положення законопроекту. Зокрема, їм не подобається заборона партнерства в усіх куточках світу з фізичними особами і компаніями з Росії, внесеними в санкційний список, а також запровадження правила про перевірку в Конгресі деяких виключень з санкцій.