Турбіни Siemens потрапили в анексований Крим, попри санкції - Reuters

Поділитися
Турбіни Siemens потрапили в анексований Крим, попри санкції - Reuters Росія купила у Siemens турбіни для Кубані, а потім відправила їх в окупований Севастополь. © palinchak / Depositphotos
У німецькій компанії запевняють, що не постачали техніку для електростанцій на окупованій українській території.

3 ЄС забороняють європейським фірмам постачати в Крим енергетичні технології. Але електротурбіни компанії Siemens все одно потрапили на анексований український півострів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, додаючи, що тепер Siemens можуть звинуватити у порушенні режиму санкцій, а також в тому, що компанія не ужила всіх небхідних заходів, щоб її технології не потрапили на окуповану українську територію.

"Siemens не постачав турбіни в Крим і дотримується всіх обмежень в сфері експорту", - запевнив прес-секретар німецької компанії Вольфганг Трост.

Росії потрібні турбіни для двох електростанцій в Криму, де Кремль намагається виконати обіцянку забезпечити стабільне енергопостачання на захопленому півострові, який повністю залежить від енергії з материкової України. Однак, Москва більше року не могла купити необхідні технічні компоненти, тому що компанії боялися порушити санкції ЄС. Джерело повідомило, що турбіни SGT5-2000E, які виробляє лише Siemens, були закуплені в Росію, а потім морем доставлені в Крим, а саме в Севастополь, де їх мають встановити на електростанції.

Джерела повідомили виданню, що Росія закупила німецькі турбіни нібито для використання в Тамані. Однак, потім їх вирішили використати в Криму. Не відомо, чи знала про такий план компанія Siemens.

Раніше видання Wall Street Journal писало, що нафтові компанії США борються проти посилення санкцій проти Росії. Лоббісти Exxon і інших гравців нафтової індустрії повідомили конгресменам про своє занепокоєння через деякі положення законопроекту. Зокрема, їм не подобається заборона партнерства в усіх куточках світу з фізичними особами і компаніями з Росії, внесеними в санкційний список, а також запровадження правила про перевірку в Конгресі деяких виключень з санкцій.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі