Про це сьогодні пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, додаючи, що такий опір енергетичного бізнесу може ускладнити процес ухвалення законопроекту в Палаті представників.
Також участь у опорі проти нових американських санкцій компанії Exxon може створити проблеми для адміністрації Трампа. Зокрема, це може стати тягарем для Держсекретаря Рекса Тіллерсона, який був виконавчим директором Exxon, адже він може зіштовхнутися з обвинуваченями у конфлікті інтересів.
"Лоббісти Exxon і інших гравців нафтової індустрії повідомили конгресменам про своє занепокоєння через деякі положення законопроекту. Зокрема, їм не подобається заборона партнерства в усіх куточках світу з фізичними особами і компаніями з Росії, внесеними в санкційний список, а також запровадження правила про перевірку в Конгресі деяких виключень з санкцій. Компанії також бояться, що законопроект може змусити їх розголосити конфіденційну інформацію", - йдеться в статті.
Офіційний представник Exxon Алан Джефферс прокоментував, що у компанії немає чіткої позиції щодо санкцій. І вона нібито лише надала конгресменам інформацію про те, як їхнє посилення може вплинути на американський бізнес і поставити його у невигідне становище у порівнянні з конкурентами.
Видання пише, що законопроект про посилення санкцій потенційно може зірвати будь-яке партнерство в усьому світі, якщо в ньому беруть участь компанії з Росії. Джерела повідомили Wall Street Journal, що не лише нафтові компанії непокояться через документ. Банківські і промислові структури теж невдоволені ним.
"Одне з джерел повідомило, що General Electric пильно стежить за законопроектом через страх, що він може поставити американські компанії у невигідне положення у порівнянні з світовими конкурентами", - йдеться в статті.
Видання пише, що посилення санкцій потенційно може вдарити по двох проектах Exxon, в яких бере участь "Роснефть". Йдеться про фрекінговий видобуток в Пермському басейні, а також видобуток в Канаді у провінції Альберта.
Член Палати представників Піт Сешнс вже оголосив, що хоче змінити ті пункти, які непокоять нафтові компанії.
Нагадаємо, що 14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії. Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.
Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгресу у закордонних справах.
Міністерство фінансів США, у свою чергу, 20 червня внесло до санкційного списку ще 38 фізичних і юридичних осіб, причетних до збройної агресії РФ проти України.