Дефіциту продуктів в Україні не буде: олії, цукру та яєць буде вдосталь, а підстав для їх суттєвого здорожчання немає. На цьому в ефірі національного телемарафону наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.
«Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовільнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатимуть загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики», — пояснив він.
За словами посадовця, у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін.
Цьогоріч аграрії зібрали вже 2,6 млн тонн насіння соняшника, очікується, що загалом буде зібрано 9,5 млн тонн.
«Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі: війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору», — розповів Дмитрасевич.
Втім, за його словами, для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Відтак ціна на олію якщо і збільшуватиметься, то за рахунок загальної інфляції та здорожчання логістики, але аж ніяк — через дефіцит сировини.
Те саме стосується і ціни на цукор. Попри те, що цьогоріч аграрії засіяли 180 тисяч гектарів, а не 224 тисячі, як торік, з зібраного цьогоріч врожаю вийде щонайменше мільйон тонн цукру. Тобто дефіцитом він точно не буде і суттєво не дорожчатиме.
Чиновник також пообіцяв, що незабаром вирівняються ціни на яйця. Він розповів, що здорожчання пов’язана із знищенням птахофабрик та з браком поголів’я.
Раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук спрогнозував подорожчання продуктів на 15% вже найближчим часом.
Водночас, експерти прогнозують, що ціна на популярну в українців гречку до кінця поточного року може знизитися.