Трибунал у Гаазі став на бік "Нафтогазу" у справі щодо втрачених активів у Криму - Коболєв

Поділитися
Трибунал у Гаазі став на бік © golos.ua
НАК в результаті анексії Криму втратив активи в сумі до $ 5 млрд.

Трибунал при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі підтвердив провину Росії у втраті "Нафтогазом" активів в Криму. Про це повідомив нинішній глава НАКу Андрій Коболєв.

"Рішення позитивне. Ми змогли довести в трибуналі факт того, що юрисдикція цього трибуналу по захисту інвестицій поширюється на цей випадок. Друге: нам вдалося довести, що Росія як держава винна у втраті наших активів і повинна за це відповідати, тобто надати НАК "Нафтогаз України" компенсацію", - сказав він.

За його словами, Арбітражний трибунал прийшов до висновку, що дії РФ проти "Нафтогазу" були незаконними і порушили двосторонню угоду між Україною і Росією про взаємний захист інвестицій, згідно з якою РФ повинна поважати і захищати українські активи, включаючи розташовані в Криму.

Коболєв зазначив, що компанія оцінює вартість втрачених в результаті анексії Криму активів в суму до $ 5 млрд.

"Але остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо в цьому році, і сподіваємося на початку наступного року отримати рішення про суму компенсації", - додав він.

При цьому глава НАК не виключив, що РФ оскаржить це рішення у місцевому суді Нідерландів на процесуальних підставах, як це було зроблено і в справі "ЮКОСа" і по інших рішень, пов'язаних із захопленням активів на півострові.

"Всі інші рішення з Криму Росія заперечує саме таким чином. Ми очікуємо того ж і в нас... Але, чесно кажучи, я сильних аргументів для його оскарження не бачу", - резюмував Коболєв.

Повідомлялося, що в Гаазькому арбітражі розглядається цілий ряд подібних справ до РФ, зокрема, НАК "Нафтогаз України"; "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", Ігоря Коломойського і ТОВ "Аеропорт" Бельбек ", ТОВ" Лугзор "," Дніпроазоту "і інших.

Як писало DT.UA, українські компанії обґрунтовують свої позови порушенням РФ українсько-російської угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Зазначена угода - мабуть, єдиний інструмент, що дозволяє їм відстояти свої права в рамках міжнародного права.

Детальніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Кара гаазька" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі