Черкаський "Азот" вже почав пускові операції і до 20 червня планує вивести на 100% потужності роботу трьох основних цехів – цеху карбаміду, аміачної селітри і карбамідо-аміачної селітри (КАС). На "Рівнеазоті" і сєверодонецькому "Азоті" починають підготовку до проведення пуско-налагоджувальних робіт, необхідних для запуску виробництва.
"Робота всіх хімічних заводів холдингу буде в першу чергу спрямована на задоволення попиту українських аграріїв. За нашими оцінками, споживання внутрішнього ринку в період осінньої посівної складає близько 1,2 млн тонн азотних добрив. Нинішні сумарні виробничі потужності черкаського "Азоту", "Рівнеазоту" і сєверодонецького "Азоту" становлять близько 350 тис. тонн добрив/місяць, чого цілком достатньо, щоб забезпечити потреби українських аграріїв до посівної 2017 року", - йдеться в повідомленні.
В Group DF відзначають, що запуску підприємств посприяло запровадження Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) антидемпінгових мит на російські азотні добрива – карбамід та КАС.
Нагадаємо, 18 травня Кабмін схвалив законопроект щодо обнулення мит на ввезення мінеральних добрив.
Повідомлялося, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі припинила дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росії до 1 липня поточного року.
Також повідомлялося, що Україна заплатила Росії 74 млн доларів за добрива КАС в 2014-2016.