Два члена Комітету з монетарної політики пропонували підвищити облікову ставку вище 8%

Поділитися
Два члена Комітету з монетарної політики пропонували підвищити облікову ставку вище 8% © Андрій Товстиженко, DT.UA
Всі члени Комісії прогнозують зростання інфляції.

З восьми членів Комітету з монетарної політики Нацбанку двоє підтримували підвищення облікової ставки відразу на 1 п.п. до 8,5%. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Однак інші шість членів Комісії висловилися за підвищення облікової ставки НБУ до 8%. На їхню думку, підвищувати необхідно, однак поступово - щоб рішення не сприймалося як emergency hike.

Причиною підвищення є інфляційний тиск.

Передбачається, що незабаром інфляція перевищить 10% і почне сповільнюватися лише в кінці року. Наближення інфляції до мети в 5% очікується в другій половині 2022 року. Відповідно, на горизонті монетарної політики переважають проінфляційні ризики.

Нагадаємо, що правління Нацбанку прийняло рішення збільшити облікову ставку до рівня 8% річних.

Збереження облікової ставки, що відбулося 17 червня, на рівні 7,5% підтримали сім з 10 членів комітету з монетарної політики Нацбанку, ще троє членів комітету пропонували діяти більш рішуче і підняти ставку до 8%.

До цього всі 10 членів комітету монетарної політики Нацбанку за підсумками засідання 14 квітня висловилися за підвищення облікової ставки на 1 п.п. - до 7,5% річних з метою.

Хоча експерт   ZN.UA   Тетяна Богдан навпаки рекомендувала знижувати ставку, її аргументи можна прочитати в тексті   "Задзеркалля платіжного балансу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі