Рефінансування надано на тендерній основі під заставу облігацій внутрішньої державно позики і валюти.
У НБУ не уточнили, які саме банки отримають рефінансування, оскільки кредити видані на термін до 30 днів.
В 2016 році Нацбанк всі кредити надавав виключно на тендерній основі під заставу облігацій внутрішньої держпозики і валюти.
НБУ з середини 2015 року покладається виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищує три місяці, а з квітня 2016 року видає кредити на термін до 30 днів.
Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендеру з підтримки їх ліквідності. При цьому усі банки, що подають заявки та надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично.
Відомо, що платоспроможні банки скоротили заборгованість перед Нацбанком рефінансування на 4,2 млрд гривень, або на 13% - до 28,1 млрд гривень.
Повернення "рефінансу" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.
Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, яким супроводжується нинішнє розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже навіть сумний результат. А саме: понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не лише пішли на фактичну підтримку бізнесів їхніх власників, а й перетекли на валютний та інші ринки. І вилилися в остаточному підсумку в триразову девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію, яка зараз такою надтяжкою ціною виплачується економікою (через надзвичайну ціну банківських кредитів) і громадянами (з власних гаманців на ринках і в магазинах).