"Згідно з результатами опитувань підприємств, третина підприємств відзначала недолік робочої сили серед найбільших факторів, що обмежують їх здатність збільшувати виробництво. Це найвище значення за останні роки", - йдеться у звіті.
Зазначено, що нестача працівників відчувалася в усіх базових видах діяльності, найбільш гостро - в будівництві і в переробній промисловості.
Як відзначають в Нацбанку, одним з факторів нестачі робочої сили стала значна кількість українців, які виїхали працювати за кордон (в Польщу, Чехію, Росію) через вищу заробітну плату.
"Так, в 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася майже в 1 млн осіб. Значна частина трудових мігрантів - представники дефіцитних нині робітничих професій", - наводить статистику регулятор.
Раніше повідомлялося про те, що трудові мігранти перевели в Україну в 2019 році 12 мільярдів доларів.
За даними аналітиків, до 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. Що робити Україні в епоху високого попиту на українців? Читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися".
Докладно про міграційні настрої громадян України читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".