Транзит українського зерна через Молдову опинився під загрозою перегляду

Поділитися
Молдовські фермери погрожують протестами.

На четвер, 20 серпня, уряд Молдови збирає розширене засідання щодо транзиту українського зерна залізницею через територію країни. На засідання запрошені представники аграрних асоціацій, профільних міністерств та «Залізниці Молдови». Про це пише UkrAgroConsult.

У фокусі урядовців та місцевих аграріїв — забезпечення молдовських виробників пріоритетним доступом до залізничних перевезень. Також влада планує знайти механізм, за якого транзит українського зерна не впливатиме на внутрішній аграрний ринок Молдови.

У засіданні візьмуть участь п'ять представників асоціації «Сила фермерів», яка раніше виступила з вимогою переглянути 50% знижку на залізничний транзит українських вантажів через Молдову. До обговорення також запросили інші сільськогосподарські асоціації, щоб узгодити рішення з інтересами всього сектору.

Видання підкреслює, що «Сила фермерів» вимагає від уряду країни врегулювати питання до 21 серпня та попередила про можливі протести в разі відсутності рішення.

Це означає, що умови транзиту української агропродукції через Молдову можуть бути переглянуті майже одразу після запровадження 50% знижки. Це може створити додаткові ризики для України, оскільки цей маршрут набув особливого значення як один із альтернативних напрямків експорту агропродукції.

Раніше повідомлялося, що президентка Молдови Майя Санду підтримала спрощення транзиту українського зерна через країну. Вона наголосила, що Молдова не може відмовитися від допомоги Україні, яка продовжує експортувати аграрну продукцію в умовах війни. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі