Топ-15 компаній отримують 50% державних грошей за ліки – чий це бізнес 

Інфографіка
Поділитися
Топ-15 компаній отримують 50% державних грошей за ліки – чий це бізнес  © pixabay.com
Серед постачальників державі ліків є банки та оператор мобільного зв'язку

Найбільшу кількість грошей за державними контрактами на постачання ліків в Україні отримує ТОВ "Медичний центр "М.Т.К." – 3,28 млрд грн. “Медичний центр “М.Т.К.” є у складі фінансово-промислової групи “ЮРіЯ-ФАРМ”. Ця ФПГ є у топ-5 найбільших фармацевтичних компаній України де ключовими особами є Микола Гуменюк та Наталія Деркач, повідомляє у дослідженні ринку закупівель у фармацевтиці України, аналітична система Youcontrol.

Хто у топ-15 фармацевтів, які продають ліки державі?

На другому місці, за підрахунками аналітиків, є ТОВ "СТМ-Фарм" – 3,18 млрд грн закупівель. За спостереженням дослідників, власником 99,99% частки статутного капіталу “СТМ-Фарм” є ТОВ "БАДМ". “Обидві компанії відносяться до ФПГ “БаДМ”, контролерами якої є Олександр Суходольський та Олександр Дитятковський. У матеріалі Forbes.ua “200 лідерів української економіки” за 08.11.2023 року ТОВ “БаДМ” входить до рейтингу найбільших приватних компаній і є одним з найбільших фармацевтичних дистриб'юторів України”.

youcontrol.com.ua

Третє місце в списку найбільших постачальників з показником на 50% меншим – 1,6 млрд грн – є ТОВ "Діатом". “Кінцевим бенефіціарним власником компанії є Сергій Солоджук, який зареєстрований на Київщині. Зв’язків з іншими юридичними особами в Україні він не має. Однак контактний номер телефона компанії, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) станом на липень 2021 року збігається з телефонами компаній ТОВ "БМВП "Сучасник" та ТОВ "Портал Трейд”. Обидві компанії входять до складу ФПГ Кліар Енерджі, основним напрямком діяльності якої є альтернативна енергетика. До складу групи також входить виробник фармацевтичної продукції ТОВ “Люм’єр Фарма” та аптечні заклади. Одним із ключових осіб групи є президент Асоціації “Виробники ліків України” Петро Багрій. У матеріалі видання “НАШІ ГРОШІ” “Тихо сам з собою”. Конкуренція між компаніями “групи Багрія” за 21.12.2013 року, компанії пов’язані з Багрієм певний час були частими переможцями публічних закупівель саме у фармацевтичній сфері”.

На ринку фармацевтики мають вплив компанії з фінансово-промислових груп

215 компаній з ринку постачання фармацевтики державі, входять або мають зв’язок чи відносяться до 68 ФПГ. Деякі з компаній навіть входять у склад одразу декількох таких груп. “Одна фінансово-промислова група може об’єднувати декілька десятків компаній-учасників публічних закупівель”, – роблять висновок аналітики YouControl.

Зв'язки з Росією та Білорусією

Серед переможців публічних закупівель знайшлись підприємства, у структурі власності яких є компанії та фізичні особи із реєстрацією або громадянством у Росії та Білорусі. Серед них – ТОВ "Вента. ЛТД”. Чверть (24%) статутного капіталу належить в ній російській компанії з дзеркальною назвою АТ “Катрен”. Остання пов’язана із російською ФПГ “Катрен”. ТОВ "Вента. ЛТД" перемогла у 363 лотах на 103 млн грн.

Банки теж не цураються фармацевтики

Серед компаній-переможців публічних закупівель на постачання фармацевтичної продукції є АТ "Сенс Банк", націоналізований у липні 2023 року, а також АТ “ПУМБ”, оператор мобільного зв’язку “Київстар”, ТОВ "ЕПІЦЕНТР К«.

Як повідомлялось раніше, Служба Безпеки України викрила фармакологічну компанію на Житомирщині, яка продавала медикаменти російській армії. Після повномасштабного вторгнення зловмисники налагодили приховану схему постачання українських лікарських засобів до військових шпиталів РФ.

Серед основних товарів нелегального експорту були знеболювальні засоби, які ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників. До організації оборудки причетний директор одного з фармацевтичних підприємств регіону.

До лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до Росії. Бізнес-партнером української фірми в РФ була установа, яка виконує державні замовлення російського Міністерства оборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі