"ТАСкомбанк" Тігіпко визначено приймаючим для "Диаманбанка"

Поділитися
«ТАСкомбанк» візьме участь у ліквідації «Диаманбанка» © Діамантбанк
Обсяг переданих активів банку дозволить повністю компенсувати вкладникам депозити до 200 тисяч гривень.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб задовольнив пропозицію КБ "ТАСкомбанк", власником якого є екс-голова Нацбанку Сергій Тігіпко, виступити приймаючим банком частини активів і пасивів визнаного неплатоспроможним КБ "Діамантбанк", повідомив екс-керівник останнього Олег Ходачук.

"Щойно Фондом гарантування вкладів прийнято рішення про приймаючий банк на базі активів Діамантбанку. Приймаючий банком визначено ТАС", – написав він на своїй сторінці в Facebook.

За даними Ходачука, обсяг активів, який передається, дозволить в повному обсязі компенсувати всю суму вкладникам з депозитами до 200 тис. грн. Він нагадав, що на момент введення тимчасової адміністрації ця сума становила 1,24 млрд грн.

"Але найголовніша новина для ВКЛАДНИКІВ З СУМОЮ БІЛЬШЕ 200 тис грн полягає в тому, що Фонд залишив собі в повному обсязі всю суму кешу, яка знаходилась на рахунках та в касі банку! ВСЮ! На момент введення адміністрації це було майже 600 млн грн.!!!", – додав Ходачук.

Він вважає, що навіть якщо ФГВФО в ліквідації витратить на різні цілі, не пов'язані з компенсаціями вкладникам, до 150 млн грн, то решти суми вистачить на компенсацію половини обсягу вкладів понад 200 тис. грн.

Ходачук додав, що крім того в ліквідаційний масі залишається великий обсяг якісних, на його думку, активів: житлова нерухомість у центрі Києва, бізнес-центри, бази відпочинку, працюють кредити. "В заявку "ТАС" вони не увійшли або з причини, що їм не дозволили дати обсяг активів більш гарантованої суми або оцінка Фонду була вище оцінки "ТАС", – пояснив він, оцінивши вартість таких активів мінімум в 1 млрд грн.

"Діамантбанк" зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів (7,27 млрд грн) "Діамантбанк" займав би 23-е місце серед 90 працюючих українських банків. Станом на 24 квітня власниками істотної участі в "Діамантбанку" були Давид Жванія, Ігор Крезь, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко, а міноритарним акціонером – екс-народний депутат Микола Мартиненко, який пов'язав визнання банку неплатоспроможним з висунутими звинуваченнями на його адресу з боку НАБУ.

Група "ТАС" заснована у 1998 році, є однією з найбільших фінансово-промислових груп України, розвиває чотири основні напрямки бізнесу: фінансовий, промисловий, венчурний і нерухомість. Згідно з даними Нацбанку, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів "ТАСкомбанк" займав 20-е місце (8,57 млрд грн), а "Універсал банк" – 25-е місце (4,01 млрд грн) серед 90 діючих банків.

Раніше повідомлялося, що "ТАСкомбанк" готовий виступити інвестором у вирішенні проблем визнаного неплатоспроможним "Діамантбанку".

Нагадаємо, "Діамантбанк", раніше визнаний неплатоспроможним, відзвітував про вихід за підсумками січня-березня 2017 року на прибуткову діяльність після чотирьох кварталів збитків.

Також повідомлялося, що Сергій Тігіпко залишив пост глави АТ "Таскомбанку" і призначений на посаду голови наглядової ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі