"ТАСкомбанк" претендує на інвестора "Діамантбанку" - ФГВФО

Поділитися
«ТАСкомбанк» зацікавлений в «Діамантбанку» © Діамантбанк
"ТАСкомбанк" готовий стати перехідним банком.

"ТАСкомбанк", що належить екс-голові Нацбанку Сергію Тігіпку та займав 20-е місце за розміром активів на ринку, готовий виступити інвестором у вирішенні проблем визнаного неплатоспроможним "Діамантбанку", повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін.

"У відношенні "Діамантбанку" кваліфікований поки тільки один інвестор – "ТАСкомбанк". Вони претендують і на перехідний банк, і на активи та пасиви", – сказав Ворушилін.

Нагадаємо, НБУ 24 квітня визнав "Діамантбанк" неплатоспроможним, оскільки до 1 квітня банк не забезпечив досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

На минулому тижні про подачу заявки до ФГВФО інвестором, готовим брати участь у виведенні "Діамантбанку" з ринку двома з трьох можливих способів – шляхом перехідного або приймаючого банку (з передачею активів і пасивів), – повідомив голова правління "Діамантбанку" Олег Ходачук, висловивши надію, що Фонд задовольнить цю заявку, щоб не йти третім шляхом ліквідації.

За даними екс-керівника "Діамантбанку", потенційний інвестор сплатив гарантійний внесок і готовий спрямувати на формування статутного капіталу перехідного банку 500 млн грн.

"Діамантбанк" зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів (7,27 млрд грн) "Діамантбанк" займав би 23-е місце серед 90 працюючих українських банків.

За станом на 24 квітня власниками істотної участі в "Діамантбанку" були Давид Жванія, Ігор Крезь, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко, а міноритарним акціонером – екс-народний депутат Микола Мартиненко, який пов'язав визнання банку неплатоспроможним з висунутими звинуваченнями на його адресу з боку НАБУ і його недавнім затриманням.

Ходачук також назвав основною причиною неплатоспроможності банку затримання Мартиненко. Він нагадав, що в середині березня банк зареєстрував проспект додаткової емісії на 750 млн грн, участь в якій розміщенні планував приймати як сам голова правління, так і Мартиненко.

На початок квітня 2017 року кошти клієнтів у банку становили 4,24 млрд грн, у тому числі фізосіб – 2,07 млрд грн.

Група "ТАС" заснована у 1998 році, є однією з найбільших фінансово-промислових груп України, розвиває чотири основні напрямки бізнесу: фінансове, промислове, венчурне і нерухомість.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів "ТАСкомбанк" займав 20-е місце (8,57 млрд грн), а "Універсал банк" – 25-е місце (4,01 млрд грн) серед 90 діючих банків.

Гіпотетично, при складанні активів усіх трьох банків, об'єднаний банк із загальними активами в 19,85 млрд грн був би 14-м на ринку за загальним розміром активів.

Нагадаємо, "Діамантбанк", раніше визнаний неплатоспроможним, відзвітував про вихід за підсумками січня-березня 2017 року на прибуткову діяльність після чотирьох кварталів збитків.

Повідомлялося, що Сергій Тігіпко залишив пост глави АТ "Таскомбанку" та призначений на посаду голови наглядової ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі