Світову економіку чекає три роки глобальної рецесії через Китай – експерт

Поділитися
Світову економіку чекає три роки глобальної рецесії через Китай – експерт Даліо прогнозує світову рецесію на три роки © weforum.org
Пекіну знадобиться час, щоб закінчити реформу свого фінансового сектору.

Економічні проблеми 3, які почалися з девальвації юаня і призвели до обвалу індексів світових фондових бірж, будуть тиснути на світову економіку. І ці глобальні проблеми триватимуть найближчі три роки.

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав голова інвестиційного департаменту компанії Bridgewater Associates Рей Даліо.

"Проблеми, які почалися в Китаї, будуть тривати, на мою думку, впродовж найближчих трьох років, поки будуть проводитися реформи і структурні зміни, які Пекін зараз почав. Це, звісно, створить тиск на світову економіку. Фактично світова економіка увійде в період глобальної рецесії. Тому варто звернути увагу на політику федеральних резервів, які можуть пом'якшити цей процес", - сказав він.

На думку Даліо, Китай повинен почати співпрацювати з Заходом у питаннях фіскальної і валютної політики, щоб якомога швидше побороти свої сьогоднішні проблеми, стабілізувати економіку і відновити економічне зростання. За словами експерта, це не просте завдання і серйозний виклик для Пекіна.

У свою чергу, голова МВФ в Давосі пояснила причини обвалу бірж в Китаї страхом інвесторів. Голова МВФ також нагадала, що, згідно з прогнозом її організації, економіка Китаю зросте в цьому році на 6,5%. І, на її думку, цього цілком достатньо, щоб лишити юань у валютному кошику фонду.

Експерти з світових фінансів в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg. На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.

Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі