Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав голова інвестиційного департаменту компанії Bridgewater Associates Рей Даліо.
"Проблеми, які почалися в Китаї, будуть тривати, на мою думку, впродовж найближчих трьох років, поки будуть проводитися реформи і структурні зміни, які Пекін зараз почав. Це, звісно, створить тиск на світову економіку. Фактично світова економіка увійде в період глобальної рецесії. Тому варто звернути увагу на політику федеральних резервів, які можуть пом'якшити цей процес", - сказав він.
На думку Даліо, Китай повинен почати співпрацювати з Заходом у питаннях фіскальної і валютної політики, щоб якомога швидше побороти свої сьогоднішні проблеми, стабілізувати економіку і відновити економічне зростання. За словами експерта, це не просте завдання і серйозний виклик для Пекіна.
У свою чергу, голова МВФ в Давосі пояснила причини обвалу бірж в Китаї страхом інвесторів. Голова МВФ також нагадала, що, згідно з прогнозом її організації, економіка Китаю зросте в цьому році на 6,5%. І, на її думку, цього цілком достатньо, щоб лишити юань у валютному кошику фонду.
Експерти з світових фінансів в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg. На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.
Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.