Світовий банк знизив прогноз щодо середньої ціни нафти у 2015 році з 57 до 53 доларів за барель. У своїй доповіді банк поширює цей прогноз також на весь 2016 рік.
У своєму прогнозі СБ виходить з того, що країни ОПЕК утримаються від будь-яких заходів з управління пропозицією нафти (наступне засідання ОПЕК заплановано на 4 грудня) і що світова економічна ситуація не погіршиться.
СБ зазначає, що країни ОПЕК продовжують нарощувати обсяг видобутку, при цьому з травня видобуток збільшився майже на півмільйона барелів на день. Саудівська Аравія та Ірак нещодавно досягли рекордних обсягів видобутку - 10,4 4,2 млн барелів на день, відповідно.
Експерти банку вважають, що "якщо багатостороння угоду з Іраном щодо його ядерної програми буде ратифікована, то до 2016 року експорт іранської нафти може збільшитися на 500 тис. барелів на день".
"До 2014 року стрімке зростання видобутку сланцевої нафти в США компенсувався майже пропорційним (барель за барель) дефіцитом пропозиції нафти з країн Близького Сходу та Північної Африки. Часткове відновлення пропозиції зі сторони Лівії і рекордний видобуток в Іраку, створили надлишок пропозиції на світовому ринку нафти. У минулому достатня пропозиція на ринку регулювалося країнами ОПЕК, особливо Саудівською Аравією. Однак восени 2014 року ОПЕК ухвалила рішення відмовитися від яких-небудь заходів щодо управління пропозицією для захисту своєї частки на ринку. Це рішення призвело до найбільшої з 1986 року корекції ціни під впливом факторів пропозиції", - зазначає СБ.
Директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол вважає, що ціни на нафту залишаться в районі 45 доларів за барель протягом тривалого періоду.
Експерти Goldman Sachs Group Inc. вважають, що надлишок пропозиції нафти на світовому ринку буде підтримувати низькі ціни протягом наступних 15 років. Довгостроковий прогноз Goldman Sachs передбачає вартість нафти на рівні близько 50 доларів за барель.