Світовий банк схвалив три проекти фіндопомоги для України вартістю 1,48 млрд дол.

Поділитися
Світовий банк схвалив три проекти фіндопомоги для України вартістю 1,48 млрд дол. © newsukraine.com.ua
Пакет з нових проектів, схвалений сьогодні Світовим банком, є частиною загального обсягу допомоги Україні в розмірі до 3,5 млрд дол.

22 травня Рада виконавчих директорів Всесвітнього банку схвалив три нових проекти для України загальною вартістю 1,48 млрд дол. Це нове фінансування буде посилюватися наданням технічної допомоги та проведенням діалогу з владою з метою прискорити проведення важливих структурних і макроекономічних реформ.

Як йдеться в повідомленні прес-служби Світового банку, пакет із трьох нових проектів, схвалений сьогодні Радою директорів Банку, є частиною загального обсягу допомоги Україні, про яку група Світового банку оголосила в березні цього року. Планується, що ця допомога в розмірі до 3,5 млрд дол., надійде до кінця 2014 року.

Перша позика на політику розвитку в сумі 750 млн дол., - це перша з двох запланованих операцій з підтримки бюджету. Це фінансування дозволить провести реформи, критично важливі для подолання нинішньої економічної кризи в Україні. Вони закладуть основу для відновлення стійкого зростання економіки з залученням всіх верств населення.

Ця позика має сприяти підвищенню ефективності роботи, відкритості та підзвітності органів державної влади. Вона буде використовуватися для зміцнення регуляторної бази і скорочення витрат на ведення бізнесу; а також для подальшого реформування неефективних і несправедливих комунальних субсидій з одночасним проведенням заходів щодо захисту бідних верств населення.

В рамках проекту підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України вартістю 382 млн дол. в 10 містах по всій країні муніципальні теплоенергетичні компанії отримають допомогу для підвищення якості своїх послуг і зможуть реалізувати цілий ряд заходів по зменшенню виробничих витрат і викидів шкідливих речовин в атмосферу. Проект містить допомога в розмірі 50 млн дол. від Фонду чистих технологій, що спеціалізується на наданні країнам з середнім рівнем доходу фінресурсів для впровадження технологій, використання яких значно знижує рівень викидів вуглецю.

У рамках другого проекту розвитку міської інфраструктури вартістю 350 млн дол. буде надаватися фінансування 10 водопостачальним комунальним підприємствам по всій країні і однієї компанії з утилізації твердих відходів. Проект дозволить підприємствам-учасникам поліпшити якість та ефективність послуг завдяки модернізації та удосконалення застарілої інфраструктури водопостачання та водовідведення, а також нарощування інституційного потенціалу. Це забезпечить кращий доступ до послуг водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів для понад 6 мільйонів громадян. Проект також містить адресну допомогу в розмірі 50 млн дол. від Фонду чистих технологій.

Світовий банк є основним партнером України в області розвитку. З урахуванням цих нових інвестицій поточний кредитний портфель Світового банку складе 3,39 млрд дол. у рамках 11 операцій в країні. З моменту приєднання України до Світового банку у 1992 р. зобов'язання банку в країні досягли понад 8,5 млрд дол. в рамках 43 проектів і програм. !zn

Читайте також:

ЄБРР готовий збільшити фінансування проектів України

Загальний обсяг фінансової допомоги ЄС Україні складе 11 млрд євро

МВФ виділить Україні кредит у $ 14-18 млрд у квітні в рамках міжнародної допомоги до $ 27 млрд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі