Світовий Банк прогнозує економіці України поступовий підйом після різкого спаду

Поділитися
Світовий Банк прогнозує економіці України поступовий підйом після різкого спаду
У 2013 році українська економіка показала "нульове зростання", а в нинішньому може піти у "мінус 5%", - відзначили у СБ. Водночас експерти СБ пророкують Україні досить значне економічне зростання у середньостроковій перспективі.

Економіку країн СНД очікують непрості часи. Про це йдеться у новій доповіді Світового Банку (СБ).

"Серед країн СНД спостерігається уповільнення темпів економічного зростання", - йдеться в дослідженні. Серед основних чинників, що призвели до такого стану, його автори називають "уповільнення розвитку у державах, які є основними торговельними партнерами (в даному випадку йдеться, насамперед, про Росію і Китай - ред.), геополітичні тертя, зниження цін на метали і мінерали".

За даними фахівців СБ, "щомісячні виробничі показники Казахстану, України і Росії різко пішли вниз на початку 2014 року". Окрім того, вважають вони, "уповільнення активності у Росії і Китаї призвело до стримування зростання у Казахстані, для якого ці держави є основними торговельними партнерами". Поряд із цим відзначається, що з різних причин зниження показників буде відбуватися практично у всіх країнах регіону.

"Погіршення показників у найближчій перспективі пов'язане з послабленням економік Казахстану і України, а також з уповільненням темпів зростання у Росії", - йдеться в доповіді.

Якщо у 2013 році, за попередніми оцінками, темпи зростання регіонального ВВП мали скласти 4%, то цього року, за прогнозом СБ, вони можуть знизитися до 2,2%.

Щоправда, таке погіршення не має бути тривалим. Фахівці банку вважають, що вже наступного року цей показник підніметься до 4,6%, а в 2016-му - до 4,9%.

Експерти прогнозують Україні в 2014 році різкий спад в економіці цієї країни, який потім зміниться поступовим підйомом.

Згідно з наведеними у документі даними, у 2013 році українська економіка показала "нульове зростання", а в нинішньому може піти в "мінус 5%". До числа ключових аспектів, які погіршили прогноз у порівнянні з січнем цього року", автори доповіді відносять "втрату доступу на найбільший експортний ринок - російський, різке підвищення цін на імпортований газ і зниження цін на сталь та пшеницю - два головних експортних товари країни".

Як зазначається, "знецінення національної валюти, шоки, пов'язані з постачанням газу з Росії, а також ліквідація субсидій, що діяли усередині країни, підсилять інфляцію, підірвуть доходи громадян і чинитимуть тиск на споживчий попит". Окрім того, "слабкий банківський сектор стримує розвиток кредитів та інвестицій навіть за умови, що кризи у цій сфері вдалося уникнути".

Разом з тим експерти СБ прогнозують Україні доволі значне економічне зростання у середньостроковій перспективі, яке, втім, не зможе повністю покрити провал нинішнього року. Вони, зокрема, очікують, що у 2015 році ВВП країни зросте на 2,5%, а в 2016-му - ще на 4%.

Як повідомляли, ВВП України у четвертому кварталі 2013 року зріс на 3,7%, до цього падав п'ять кварталів поспіль: якщо у третьому і четвертому кварталах 2012 року спад склав 1,3% і 2,5% відповідно, то у 2013-му він прискорювався з 1,1% у першому кварталі до 1,3% - у другому і третьому.

У цілому за підсумками 2013 року зростання ВВП України було нульовим, а в 2012 році воно сповільнилося до 0,2% з 5,2% на рік раніше.

Уряд України прогнозує падіння економіки країни у 2014 році на 5%. !zn

Читайте також:

НБУ відзначає посилення стабілізаційної тенденції на валютному ринку

Держстат підтвердив падіння ВВП України на 1,1% у I кварталі

У Кабміні визнали, що економіка цього року впаде на 5%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі