Як наголошується в повідомленні ФАО, індекс продовольчих цін підвищувався безперервно впродовж усього 2016 року, за винятком невеликого падіння в липні.
Жовтневе зростання було, в першу чергу, обумовлене сплесками міжнародних цін на цукор і молочну продукцію. Індекс цін ФАО на цукор зріс на 3,4% у жовтні. Індекс цін на молочні продукти виріс на 3,9% порівняно з вереснем.
Індекс цін ФАО на зерно, тим часом, виріс на 1,0% в жовтні, як наслідок зниження пропозиції високоякісної пшениці, незважаючи на загальне поліпшення глобальних прогнозів на врожай пшениці.
ФАО прогнозує, що світове виробництво зернових в 2016 році має скласти 2 571 млн тонн, що трохи вище жовтневого прогнозу ФАО і на 1,5% відсотка вище рівня виробництва у 2015 році. Загальне споживання зернових у сезоні 2016/17 тепер прогнозується на рівні 2 562 млн тонн, що трохи вище в порівнянні з жовтневим прогнозом і на 1,7% вище показника роком раніше.
Міністерство аграрної політики і продовольства підвищило прогноз урожаю зерна у Україні в 2016 році до 62,3 млн тонн.
Як писала економічний оглядач DT.UA Юлія Самаєва, скарги аграріїв на відсутність коштів для інвестицій перебільшені. У галузі ледь зводять кінці з кінцями тільки тваринники, в інших же секторів справи йдуть у гору. За даними Держстату, рентабельність виробництва продукції рослинництва за останній рік збільшилася з 29 до 50%, виробництва зернових і зернобобових - з 25 до 43%, овочів - з 16 до 47%. Детальніше читайте в матеріалі "Продати за всяку ціну" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".