Світові ціни на нафту знизилися більш ніж на долар

Поділитися
Світові ціни на нафту знизилися більш ніж на долар © congdongluat.com
Саудівська Аравія і Кувейт не мають наміру скорочувати видобуток нафти і готові миритися з низькими світовими цінами.

Ціни на 3 знизилися більш ніж на 1 долар за барель, оскільки Саудівська Аравія і Кувейт дали зрозуміти, що готові миритися з низькими цінами для утримання частки ринку.

До 8.45 МСК (7.45 за київським часом - ред.) ф'ючерси на Brent подешевшали на 1,23 дол. до 88,98 дол. за барель, раніше в понеділок впавши до 87,74 дол. - мінімального рівня з грудня 2010 року. Ф'ючерси на WTI знизилися на 1,14 дол. до 84,68 дол. за барель.

Імпорт і експорт Китаю несподівано різко зріс у вересні; зокрема, імпорт нафти піднявся на 9,5 відсотка порівняно з серпнем.

"Це дуже хороша новина для цін на нафту", - зауважив брокер Newedge Japan Рікіо Ісікура.

Але Саудівська Аравія і Кувейт, які входять до ОПЕК, схоже, не мають наміру скорочувати видобуток і готові миритися з низькими світовими цінами. Як повідомили джерела Reuters, представники Саудівської Аравії говорили учасникам ринку в особистих бесідах, що не заперечують проти падіння цін до 80 дол., якщо це допоможе країні боротися з конкурентами, включаючи США, де стрімко зростає видобуток сланцевої нафти.

Міністр нафтової промисловості Кувейту Алі аль-Омаір сказав державному інформагентству KUNA, що ОПЕК навряд чи скоротить видобуток нафти, тому що, на думку організації, це все одно не втримає ціни від падіння. За словами міністра, ціни можуть зупинитися біля позначки 76-77 дол. за барель, тому що це собівартість видобутку в США і Росії.

Нарада ОПЕК відбудеться 27 листопада, і деякі її учасники пропонують знизити видобуток з нинішніх 30 мільйонів барелів на добу, щоб світові ціни повернулися до позначки 100 дол. за барель. Тим часом, найбільший виробник ОПЕК Саудівська Аравія у вересні підвищила видобуток до 9,7 мільйона барелів на добу з 9,6 мільйона в серпні.

Нагадаємо, що падіння цін на нафту негативно позначається на економічній ситуації в Росії. За даними Мінфіну РФ, сумарний шок для платіжного балансу Росії від зниження цін на нафту і від впливу геополітики оцінюється в 4% ВВП. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі